نبرد پارتیزانی سپاهان با سایپا
0 -

طلایی پوشان اصفهانی در میهمانی نارنجی پوشان تهرانی حاضر می شوند

نبرد پارتیزانی سپاهان با سایپا

نبرد پارتیزانی سپاهان با سایپا
29 فروردین 1398, 08:53 / کد خبر:72453
بازی سپاهان با سایپا که قرار است عصر امروز در ورزشگاه شهر قدس تهران برگزار شود برای طلایی پوشان اصفهان حکم فینال را دارد. کوچک‌ترین لغزشی در این دیدار تمام آرزوهای فوتبالی هواداران تیم اصفهانی را بر باد خواهد داد.

امیرحسین احتشامی-اصفهان امروز:آرزوهایی که با شکست هفته گذشته این تیم مقابل استقلال کمرنگ شد. شاگردان امیر قلعه‌نویی خوب می‌دانند پیروزی مقابل تیم خودروساز تهران تا چه اندازه برای آن‌ها سرنوشت‌ساز است، به‌ویژه در این هفته‌های پایانی که همه برای زنده ماندن می‌جنگند. طلایی پوشان اصفهانی که تاکنون 47 امتیاز اندوخته دارند برای رسیدن به عدد امتیازی 50 باید از سد شاگردان علی دایی عبور کنند و این مهم نیاز آمادگی روحی کافی و انسجام تیمی دارد. امیر قلعه‌نویی هم در شش روز گذشته بیشتر تمرکز خود را معطوف به بازگرداندن روحیه تضعیف‌شده بازیکنانش کرده تا آن‌ها را از زیر فشار روانی شکست مقابل استقلال خارج کند. البته تبعات آن شکست هنوز دامن تیم سپاهان و حتی قلعه‌نویی را رها نکرده به‌ویژه آن که گل دقیقه 97 پاتوسی تک امتیاز بازی را از چنگ زردها خارج کرد و شکست سنگینی را مقابل چشم هواداران پرشمار سپاهان در ورزشگاه نقش‌جهان رقم زد.حالا سپاهانی‌ها باید تمام انرژی خودشان را به کسب امتیاز در پنج دیدار باقی‌مانده معطوف کنند بلکه با چاشنی شانس و لغزش دیگر مدعیان همچنان تا هفته‌های پایانی در کورس قهرمانی باقی بمانند.

برتری مطلق سپاهان در بازی رفت

بازی رفت دو تیم سپاهان و سایپا هجدهم آبان ماه سال گذشته در ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان برگزار شد. در آن بازی پیام نیازمند، خالد شفیعی، سیاوش یزدانی، سعید آقایی حسن جعفری، ساسان انصاری، سجاد شهباززاده، کی‌ روش استنلی، بختیار رحمانی، ولادیمیر کومان و حامد بحیرایی ترکیب اولیه سپاهان را تشکیل داده بودند. سپاهان در آن بازی همان بیست دقیقه ابتدایی دو بار دروازه سایپا را گشودند تا با خیال آسوده راهی رختکن شوند. در نیمه دوم هم کی روش یک‌بار دیگر موفق به فتح دروازه خودروسازان تهرانی شد و بازی با برتری مطلق سه بر صفر سپاهان به پایان رسید. شاگردان علی دایی در بازی رفت تیم دست‌وپابسته‌ای نشان دادند و عملا حرفی برای گفتن نداشتند. البته تیم فصلی تفاوت‌هایی قابل‌مشاهده‌ای را با سایپای نیم‌فصل نخست پیداکرده است. تیمی که همین هفته مقابل پرسپولیس سرسختی نشان داد چه‌بسا اگر بی‌تجربگی برخی بازیکنان نبود احتمال توقف شاگردان برانکو وجود داشت. نارنجی پوشان تهرانی در بازی با پرسپولیس تیم جوان و دونده نشان دادند که در 15 دقیقه پایانی بسیار خطرناک هم می شوند. این‌زمانی است که تیم‌های مقابل سایپا خسته شدند و دایی با تکیه‌بر نیروی جوانی سعی در کیش و مات کردن حریفان دارد. البته همین بی‌تجربگی گاهی هم بلای جان سایپا شده است و در هفت شکست نارنجی پوشان تهرانی رد پای کم‌تجربگی بازیکنان دیده می‌شود.

کی روش امید نخست گلزنی قلعه‌نویی

در بازی امروز امیر قلعه‌نویی همچون هفته‌های گذشته چشم به ساق‌های کی روش استنلی خواهد دوخت. بازیکنی که در هفته‌های اخیر پایش به گلزنی باز نشده و همین موضوع به پاشنه آشیل تیم زردپوش اصفهانی تبدیل‌شده است. کی روش که در نیم‌فصل نخست 9 باز برای سپاهان گلزنی کرده در 11 بازی نیم‌فصل دوم تنها سه بار در فتح دروازه حریفان موفق عمل کرده است. در بازی با استقلال هم کی روش چند بار بخت خودش برای گشودن دروازه حسینی را امتحان کرد اما ضرباتش دیگر آن زهر گذشته را ندارد. بااین‌وجود قلعه‌نویی همچنان به توانایی‌های ذاتی این برزیلی بلندقامت و تنومند باور دارد و مقابل سایپا بار اصلی خط حمله سپاهان را به دوش کی روش خواهد بود.

معین عباسیان خطرناک‌ترین بازیکن سایپا

معین عباسیان بازیکن 29 ساله سایپا مقابل پرسپولیس بازیکن بسیار خطرناک و باهوشی نشان داد. بازیکنی که گل نخست بازی را نیز به بیرانوند تحمیل کرد. عباسیان که در نقش وینگر سمت راست برای تیمش بازی می‌کند ازجمله بازیکنانی است که مدافعان سپاهان باید کاملا مراقب او باشند. عباسیان این فصل تا یک‌قدمی پیوستن به استقلال پیش رفت اما سرانجام پیراهن سایپا را بر تن کرد. بازیکنی که شفر شیوه بازی‌اش را پسندیده بود و دوست داشت پیراهن آبی را بر تن کند.

جدال دوباره قلعه‌نویی و دایی

امیر قلعه‌نویی و علی دایی حالا دیگر مربیان کهنه‌کاری در لیگ برتر فوتبال به شمار می‌روند. مربیان که هر دو زمانی روی نیمکت تیم ملی هم قرارگرفته‌اند و به‌قول‌معروف سرد و گرم روزگار را چشیده‌اند. قلعه‌نویی و دایی بارها به‌عنوان مربی باهم پنجه در پنجه شده‌اند و بر اساس جاه طالبی ذاتی آن‌ها بازی تیم‌هایشان بسیار جذاب و پربرخورد از آب درآمده است. با این شرایط به نظر می‌رسد در بازی امروز هم‌نبردی همه‌جانبه برای پیروزی از سوی این دو مربی را شاهد باشیم. مربیانی که به‌شدت از شکست بدشان می‌آید و پیروزی در هر بازی برای آن‌ها اهمیت دوچندانی دارد.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98، شماره 3516 ؛ 31 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین