لزوم تقویت فرهنگی عمومی در زمینه مصرف سوخت
0 -

استاندار اصفهان تاکید کرد

لزوم تقویت فرهنگی عمومی در زمینه مصرف سوخت

لزوم تقویت فرهنگی عمومی در زمینه مصرف سوخت
29 فروردین 1398, 15:12 / کد خبر:72459
استاندار اصفهان گفت: شهرداری اصفهان با شور و انگیزه، مدیریت و درایت پروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح نصف جهان را به مرحله اجرا رسانده و اعضای شورای شهر نیز با همدلی، هماهنگی و انسجام همکاری خوبی داشته و شرایط را برای اجرای این پروژه فراهم کرده‌اند.

به گزارش ایمنا، عباس رضایی در آیین آغاز عملیات اجرایی مجموعه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح نصف جهان اظهار کرد: مجموعه شهرداری در تأمین بودجه این پروژه مشارکت خوبی داشته و معاونت فنی شهرداری نیز قول اجرای این پروژه را ظرف مدت ۱۸ ماه داده‌اند.

او خاطرنشان کرد: مهندسان، سرکارگران، کارکنان شهرداری روزها و شب‌های پراسترس و پرتلاشی را برای اجرایی کردن این پروژه پیش‌رو دارند که با همدلی و هم‌زبانی همین‌طور انسجام در میان بدنه مدیریت شهری و اعضای شورای شهر این پروژه در ظرف مدت تعیین‌شده عملیاتی می‌شود.

استاندار اصفهان تأکید کرد: پروژه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح با انسجام و هماهنگی موردبررسی قرارگرفته و امروز شاهد کلنگ زنی این پروژه بزرگ شهری هستیم.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصرف بالای سوخت در کشور خاطرنشان کرد: قیمت ارزان سوخت سبب شده مصرف انرژی در واحدهای مسکونی، اداری، تجاری و در همه مراکز شهری بالا باشد همچنین خودروهای تک‌سرنشینی که هرروز شهروندان از آن استفاده می‌کنند با سوخت ارزان تردد کرده که این باعث مصرف بالای انرژی و آلودگی آب‌وهوا می‌شود.

رضایی تأکید کرد: در زمینه مصرف سوخت و انرژی باید فرهنگ عمومی تقویت شود تا مصرف بهینه انرژی در قسمت‌های مختلف اعم از واحدهای مسکونی، اداری و دیگر واحدها و مکان‌ها نهادینه و موردتوجه قرار بگیرد، به‌طور مثال در یک واحد آموزشی که در تابستان فعالیتی ندارد به دلیل مصرف بیهوده انرژی تا ۳۰ هزار لیتر آب در یک روز استفاده می‌شود چنانچه مصرف انرژی ۱۰۰ روز در این واحد آموزشی را در نظر بگیریم متوجه خواهیم شد که مصرف بیهوده و بیش‌ازحد انرژی در وسایل گرمایشی و سرمایشی وجود دارد.

او با اشاره به تأثیر سرعت پروژه‌ها در کاهش مصرف سوخت خاطرنشان کرد: بازه زمانی موردنظر برای اتمام پروژه ۱۸ ماه در نظر گرفته‌شده است، اما اگر این ۱۸ ماه به ۱۶ ماه تقلیل پیدا کند کاهش مصرف سوخت و انرژی را در پی خواهد داشت و خدمت بزرگی در این مسیر انجام می‌شود.

مسئله ترافیکی مرکز شهر همانند ترافیک حاشیه‌ای شهر اهمیت دارد

استاندار اصفهان تأکید کرد: مرکز ثقل جمعیتی شهر به لحاظ ترافیکی باید موردتوجه قرارگرفته و با احداث زیرگذر و انجام سایر پروژه‌ها مسئله ترافیک مرکز شهر نیز رفع شود.

او افزود: خدمتگزاری در این مسیر به مردمی لایق که درراه کشور خود ۲۳ هزار شهید دادند بسیار مهم و جزء وظایف مسئولان است.

رضایی با اشاره به کمک‌های مردمی اصفهانی‌ها به مردم مناطق سیل‌زده گفت: اصفهان رتبه نخست کمک‌های نقدی در کشور را برای کمک به سیل‌زدگان به خود اختصاص داده است و رتبه دوم کمک‌های غیر نقدی را از آن خود کرده است که این کمک‌ها به‌صورت خودجوش از مساجد، مراکز فرهنگی و سایر مراکز شهر به مناطق سیل‌زده شده ارسال‌شده است.

استاندار اصفهان ابراز امیدواری کرد: در آینده شاهد گشایش پروژه‌هایی مشابه و در ابعاد وسیع‌تر در شهر اصفهان باشیم.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98، شماره 3516 ؛ 31 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین