عذرخواهی ارتش از عکاسان خبری+بیانیه عکاسان
0 -

عکاسان خبری رژه امروز را پوشش ندادند

عذرخواهی ارتش از عکاسان خبری+بیانیه عکاسان

عذرخواهی ارتش از عکاسان خبری+بیانیه عکاسان
29 فروردین 1398, 15:22 / کد خبر:72460
مسئول روابط عمومی عقیدتی سیاسی مرکز آموزش توپخانه ارتش گفت: به خاطر محدودیت‌ها و بی‌نظمی‌های مراسم امروز رژه ارتش از جامعه خبری و عکاسان خبری عذرخواهی می‌کنم، اما باید موضوعات داخلی ارتش و محدودیت‌ها را در نظر داشت.

سروان عبدا... مهری مسئول روابط عمومی عقیدتی سیاسی مرکز آموزش توپخانه ارتش در رابطه با ناهماهنگی‌های پیش‌آمده در مراسم امروز رژه ارتش به خبرنگار ایمنا اظهار کرد: به خاطر حادثه ناگوار ۳۱ شهریورماه که در اهواز اتفاق افتاد، اولویت ارتش علاوه بر بحث نمایش اقتدار و اطلاع‌رسانی توجه ویژه به موضوع امنیت نیز بود.

او با اشاره به اینکه در اولویت بودن موضوع امنیت در تمام جلسات مورد تأکید بوده است، افزود: تأمین امنیت از مهمترین مباحث ارتش است و در صورت نبود این مورد اقتدار ارتش هم زیر سؤال خواهد رفت.

مسئول روابط عمومی عقیدتی سیاسی مرکز آموزش توپخانه ارتش با اشاره به افزایش گیت‌های حفاظتی در مراسم رژه روز ارتش تصریح کرد: برای خبرنگاران و عکاسان خبری که از قبل طبق روال هرسال کارت حضور صادرشده بود جایگاهی اختصاصی در کنار محل رژه تعبیه شد و قرار بر حضور آنها در این مکان بود، اما با توجه به اینکه امسال محل‌های ورودی به رژه افزایش پیداکرده بود موجب برخی بی‌نظمی‌های پیش‌بینی‌نشده در مراسم شد.

مهری افزود: همچنین عکاسان خبری تقاضای حضور در باند رژه و عکاسی از نزدیک را داشتند که امکان این امر هیچ سالی فراهم نبوده است.

او با اشاره به اینکه اجازه پخش زنده حتی به صداوسیما هم داده نشد، تأکید کرد: حضور دوربین صداوسیما درصحنه رژه هم به دلیل هماهنگی حراست صداوسیما با حفاظت ارتش بود و دستوری که از مرکز برای پوشش این مراسم صادرشده بود تنها اجازه حضور دوربین صداوسیما درصحنه رژه را می‌داد.

مهری در مورداجرای مشترک مراسم روز ارتش گفت: امسال این مراسم با همکاری سپاه برگزار شد، اما عزیزان سپاه در موضوع عدم حضور عکاسان در صحن رژه دخالتی نداشتند.

او ضمن تشکر از خبرنگاران و عکاسان خبری به دلیل تلاش‌های ارزنده آنها در اطلاع‌رسانی گفت: اگر در مراسم امروز بی‌نظمی و محدودیتی برای جامعه خبری و عکاسان وجود داشت، به‌عنوان سخنگوی ارتش از آنها عذرخواهی می‌کنم، اما باید موضوعات داخلی ارتش و محدودیت‌ها را در نظر داشت.

در مراسم رژه امروز ارتش عکاسان خبری با برخی محدودیت‌ها برای پوشش این مراسم مواجه شدند که ازجمله آن وجود جایگاهی کوچک با موقعیتی نامناسب برای عکاسان بود که مانع از دید آنها می‌شد؛ همچنین در مقابل درخواست‌های پی‌درپی عکاسان برای تغییر موقعیت اجازه حضور درصحنه رژه به آنها داده نشد، بر همین اساس عکاسان خبری استان اصفهان ضمن عدم پوشش تصویری رژه ارتش جمهوری اسلامی در روز ۲۹ فروردین، بیانیه‌ای صادر کردند که به شرح زیر است:

ضمن تبریک به مناسبت روز ارتش، مانور اقتدار جمهوری اسلامی ایران بویژه در ایامی که ‌دشمن جمهوری اسلامی ایران در تلاش است که روزانه اقتدار این بزرگ‌مردان را زیر سؤال ببرد موضوعی ستودنی است اقتداری که در لباس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و ارتش جمهوری اسلامی ایران و یا نیروی انتظامی به رخ کشیده می‌شود.

امروز نیز هم‌زمان با فرارسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، مانور مقتدرانه دیگری به رخ کشیده شد مانوری که می‌توانستیم با به تصویر کشیدن آن لرزه دیگری بر پیکره نیمه‌جان دشمن وارد کنیم تا بداند جمهوری اسلامی ایران همواره بااقتدار و باصلابت در میدان است و هراسی از یاوه‌گویی آنان ندارد.

اما در جریان مانور و رژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران عدم برنامه‌ریزی دقیق برای پوشش تصویری این برنامه سبب شد تا شرایط مساعد جهت عکاسی حاصل نشود و عدم استحصال توافق مابین عکاسان و مسئولان اجرایی و نبود امکان پوشش مناسب و کامل برنامه، توفیق عکاسی را از

عکاسان خبری گرفت، چراکه ما بر این باوریم که ما نیز به‌عنوان سرباز کوچکی از انقلاب اسلامی ایران می‌توانیم با سلاح خود که همین دوربین‌هاست لرزه‌ای سنگین بر پیکره دشمن وارد کنیم.

امروز این رسالت که همواره در تمامی مراسم‌ها بر عهده ما سربازان ایران اسلامی است به سبب برخی ناهماهنگی‌ها میان متولیان امر از عکاسان خبری گرفته شد، اما باید این نکته را بر متولیان هماهنگ‌کننده گوشزد کنیم که همین عکاسان خبری هستند که در مراسم‌های مختلف چون حادثه تروریستی اهواز با خطرات فراوان جانی و مالی اقدام به عکاسی کرده و تصاویر ماندگار و تأثیرگذاری را در رسانه‌های داخلی و خارجی به ثبت رساندند، تصاویری که خباثت دشمنان جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت.

آنچه در پایان باید به آن اذعان داشت صلابت و عظمت مانور امروز بود که به‌حق به‌خوبی برگزار شد و آرزوی آن را داریم که نیروهای مقتدر و نظامی جمهوری اسلامی ایران در هر لباس و پوششی که هستند همواره در حراست از آرمان‌ها و جان و مال مردم ایران اسلامی سرافراز و پایدار باشند.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98، شماره 3516 ؛ 31 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین