بازسازی یک مدرسه در خوزستان را توسط ارامنه اصفهان
0 -

در دیدار اسقف ارامنه اصفهان با فرمانده انتظامی استان مطرح شد

بازسازی یک مدرسه در خوزستان را توسط ارامنه اصفهان

بازسازی یک مدرسه در خوزستان را توسط ارامنه اصفهان
31 فروردین 1398, 11:44 / کد خبر:72482
اُسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران به‌تازگی اعلام کرد: تصمیم گرفته‌ایم که بازسازی یک مدرسه در استان خوزستان را بر عهده بگیریم.
به گزارش ایسنا، سیپان کاشچیان در دیدار با سردار مهدی معصوم بیگی، فرمانده انتظامی استان اصفهان ضمن تبریک سال جدید و اعیاد پیش رو، اظهار کرد: امروز کشور ایران از ثبات و آرامش مثال‌زدنی در دنیا برخوردار است. جامعه ارامنه، امنیت و آرامش خود را مدیون تلاش‌های نیروی انتظامی می‌دانند.
اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران در ادامه، گنجاندن نام سپاه پاسداران در زمره گروه‌های تروریستی از سوی رئیس‌جمهور آمریکا را اقدامی ناشیانه و ناپسند توصیف کرد و گفت: به‌طور رسمی اعلام می‌کنیم که این‌گونه اقدامات از طرف ما موردقبول نیست.
کاشچیان بر حمایت همه‌جانبه جامعه ارامنه از نیروهای نظامی و انتظامی کشور تأکید و تصریح کرد: با همه توان و ظرفیت خود از نیروهای نظامی و انتظامی کشور پشتیبانی و حمایت می‌کنیم و قدردان این نیروهای زحمتکش هستیم.
کاشچیان همچنین به موضوع سیل اخیر نیز اشاره و با ابراز همدردی با هم‌وطنان آسیب‌دیده در این حادثه عنوان کرد: از زمان وقوع این حادثه با درخواست‌های مکرر جامعه ارامنه اصفهان و جنوب ایران برای کمک به مناطق سیل‌زده روبرو بودیم که با پیشنهاد شورای خلیفه‌گری قرار شد تا هدایای داوطلبان جمع‌آوری و به این مناطق ارسال شود.
اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران خاطرنشان کرد: تصمیم داریم، بازسازی یک مدرسه در استان خوزستان را بر عهده بگیریم تا بتوانیم سهمی هرچند ناچیز در کم کردن آلام هم‌وطنان خود داشته باشیم.
اتحاد، رمز فائق آمدن بر مشکلات
مهدی معصوم بیگی، نیز در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از حضور پیشوای ارامنه جنوب کشور در فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: بی‌تردید این رفت‌وآمدها منشأ خیروبرکت خواهد بود. او در ادامه ضمن تبریک عید پاک که از اول تا 15 اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود، اظهار کرد: ارامنه ایران مردمانی پاک، خوش‌نام و قدرشناس هستند، این عزیزان همیشه در صحنه‌های حساس انقلاب ازجمله جنگ 8 ساله که از سوی آمریکا به ایران تحمیل شد در کنار هم‌وطنان مسلمان خود جانانه از کشور دفاع و شهدای زیادی را هم تقدیم کردند.
این مقام ارشد انتظامی با تقدیر از حس نوع‌دوستی جامعه ارامنه برای کمک به سیل‌زدگان، گفت: این موضوع نشان می‌دهد که مردم ایران فارغ از نوع مذهب به هم عشق می‌ورزند و همین اتحاد، انسجام و یکپارچگی مردم ایران رمز فائق آمدن بر مشکلات است.
سردار معصوم بیگی، قدرشناسی جامعه ارامنه نسبت به نیروهای نظامی و انتظامی کشور را ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح ایران اعم از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی و بسیج مردمی در حقیقت فرزندان مردم هستند و جانشان را برای امنیت مردم و دفاع از ارزش‌ها فدا می‌کنند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان، نیروهای مسلح را جزو فداکارترین افراد جامعه بیان کرد و گفت: نیروی انتظامی و سپاه پاسداران در طول سال ده‌ها شهید تقدیم می‌کنند تا مردم ایران در امنیت کامل باشند و چیزی غیرازاین نیز از یک نیروی مردمی انتظار نمی‌رود.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98، شماره 3516 ؛ 31 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین