راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت شبکه و اطلاعات پالایشگاه اصفهان
0 -

با بهره گیری از توان داخلی متخصصان نفت؛

راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت شبکه و اطلاعات پالایشگاه اصفهان

راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت شبکه و اطلاعات پالایشگاه اصفهان
2 اردیبهشت 1398, 13:08 / کد خبر:72523
با بهره گیری از توان داخلی متخصصان نفت، مرکز عملیات امنیت شبکه و اطلاعات شرکت پالایش نفت اصفهان راه اندازی و وارد مدار سرویس شد.
به گزارش صداوسیما، رئیس فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: با بهره‌مندی از تخصص و تجربه کارشناسان این واحد پالایشگاهی با همکاری شرکت‌های ايراني، به‌عنوان نخستین شركت در مجموعه شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌های نفتي، در مدت‌زمان شش ماه مركز عمليات امنيت شبكه و اطلاعات نصب و راه‌اندازی و وارد مدار سرويس شد.
سعادت همائی مرکز عملیات امنیت را به‌عنوان کامل‌ترين راه‌کار شامل سه جزء فناوری، گروه‌های انساني و فرآيندها معرفی و تأکید کرد این مرکز با پایش 24 در 365 شبکه سازمان، نمایی بلادرنگ از وضعيت امنيتي شبكه و رخدادهاي جاري را فراهم مي‌كند.
او پیاده‌سازی مرکز عملیات امنیت شبکه و اطلاعات را با توجه به گسترش روزافزون فناوری اطلاعات و ارتباطات در سازمان‌ها، یکی از اصلی‌ترین ارکان امنیت ضروری دانست و گفت: اين سامانه در صورت بروز حادثه، در سريع‌ترين زمان ممكن، حادثه را تشخيص می‌دهد و سازمان را در رفع حادثه ياري می‌کند.
رئیس فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت پالایش نفت اصفهان افزود: مرکز عملیات امنیت، با بهره‌گيري از فناوری‌های مختلف، در سريع‌ترين زمان ممکن، تغييرات وضعيت امنيتي سازمان را ارزيابي و حوادث مهم را مشخص مي‌كند.
سعادت همائی گفت: با راه‌اندازي مركز عمليات امنيت زمینه تشخيص، تحليل و رسيدگي به حوادث همچنین امكانات لازم براي رسيدگي به حوادث امنيتي و همچنين ابزارهاي لازم به‌روزرساني دانش متناسب با شرايط سازمان فراهم می‌شود.
شرکت پالایش نفت اصفهان سال 1358 راه‌اندازی شد و اکنون حدود 23 درصد از فرآورده‌های نفتی موردنیاز کشور را تأمین می‌کند.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98، شماره 3516 ؛ 31 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین