لزوم توجه به توانمندی‌های داخلی
0 -

در دیدار امام جمعه اصفهان با هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان مطرح شد

لزوم توجه به توانمندی‌های داخلی

لزوم توجه به توانمندی‌های داخلی
2 اردیبهشت 1398, 17:49 / کد خبر:72530
امام‌جمعه اصفهان با انتقاد از واردات کالاهای مصرفی جامعه از کشور چین گفت: چرا باید لباس بچه‌گانه از چین وارد کنیم و این در حالی است که نیروی‌های نظامی ایران از روی موشک‌های آمریکا و روسی، موشک می‌سازند.

به گزارش فارس، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: در سال رونق تولید، فعالان اقتصادی با طرح‌های اشتغال‌زایی زمینه اشتغال‌زایی برای جوانان را فراهم کنند.

او با انتقاد از واردات کالاهای مصرفی جامعه از کشور چین گفت: چرا باید لباس بچه‌گانه از چین وارد کنیم و این در حالی است که نیروی‌های نظامی ایران از روی موشک‌های آمریکا و روسی، موشک می‌سازند.

طباطبایی‌نژاد خاطرنشان کرد: در دوران جنگ تحمیلی دشمن اجازه نمی‌داد یک سلاح سبک به دست ایرانیان برسد ولی امروز می‌ترسد که سلاح‌های ایران به کشور دیگر ارسال شود و این مهم نشان از توانمندی نیروی‌های بومی در تولید ادوات جنگی برای دفاع از کشور است.

مسعود گلشیرازی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این دیدار با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری تصریح کرد: به جای شعارمداری، عمل‌گرایی و شاخص محوری در فضای اقتصادی کشور بایستی نهادینه شود.

او افزود: جایگاه ایران در رتبه‌بندی کسب‌وکار جهانی و همچنین شاخص کسب‌وکار استان اصفهان در کشور واقعیتی است که با همراهی مردم و مسئولان می‌تواند اصلاح شود.

او خاطرنشان کرد: از 650 هزار میلیارد تومان تولید ناخالص (GDP) سهم استان اصفهان 35 هزار میلیارد تومان است و این آمار نشان می‌دهد که درآمد سرانه استان اصفهان از معدل کشوری پایین‌تر است.

گلشیرازی بالا بودن 2/3 درصدی نرخ بیکاری استان اصفهان نسبت به میانگین کشور را قابل‌توجه دانست و گفت: اراده عمومی در استان برای حل معضل بیکاری و رونق تولید نیاز داریم و بخش خصوصی آماده گام برداشتن در این راستاست.

سید رسول رنجبران عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان در این دیدار خواستار فرهنگ‌سازی استفاده از کالاهای تولید داخل توسط ائمه جماعات و جمعه در منابر و خطبه‌های نماز جمعه شد.

اصغر اخوان مقدم عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این دیدار خواستار اصلاح قانون کار با هدف تشویق بنگاه‌های اقتصادی به جذب متقاضیان کار شد و گفت: بسیاری از کارگاه‌های تولیدی با نرخ دستمزد موجود امکان ادامه فعالیت ندارند.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98، شماره 3516 ؛ 31 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین