التهابات ارزی مدیریت شد
0 -

خزانه‌دار اتاق بازرگانی اصفهان:

التهابات ارزی مدیریت شد

التهابات ارزی مدیریت شد
3 اردیبهشت 1398, 17:14 / کد خبر:72550
خزانه‌دار اتاق بازرگانی اصفهان گفت: این مدیریت بانک مرکزی بوده که نگذاشته اثرات روانی اقدامات اخیر آمریکا به داخل بازار سرایت کند و اگر مدیریت و تسلط بانک مرکزی بر بازار نبود، با یک موضع‌گیری سیاسی، بازار از کنترل خارج می‌شد.

سید رسول رنجبران در گفت‌وگو با فارس در خصوص اقدامات بانک مرکزی در بازار ارز در طی ماه‌های اخیر اظهار کرد: عملکرد بانک مرکزی در این چند ماه، عملکرد مناسبی بوده و توانسته ثبات را به بازار بازگرداند که نتیجه آن، بازگشت ثبات به کلیت اقتصاد است.

عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان یادآور شد: در مجموع اقدامات بانک مرکزی قابل‌تحسین است و آثار آن برای اقتصاد مثبت بوده است.

او متذکر شد: بااین‌حال بحث تورم داخلی سر جای خود قرار دارد و دلیل آن نیز نظام بوروکراتیک کشور در حوزه اقتصاد و نارسایی‌های ساختاری است که همه آن به بانک مرکزی مربوط نمی‌شود.

این فعال اقتصادی خاطرنشان کرد: نظام بوروکراتیک و ناکارآمد اقتصادی حاکم بر کشور به قوت خود باقی است اما در بحث سیاست‌های ارزی و کنترل قیمت‌های ارز، بانک مرکزی خوب عمل کرده و مدیریت قابل قبولی بر بازار داشته است.

رنجبران در پاسخ به سؤالی در خصوص اثرات روانی اقدامات اخیر آمریکا در رابطه با تروریستی اعلام کردن سپاه و یا عدم تمدید معافیت‌های نفتی اظهار داشت: این مدیریت بانک مرکزی بوده که نگذاشته اثرات روانی مذکور به داخل بازار سرایت کند و اگر مدیریت و تسلط بانک مرکزی بر بازار نبود، با یک موضع‌گیری سیاسی، بازار از کنترل خارج می‌شد.

او بیان داشت: مدیریت بانک مرکزی متکی به منابعی است که در اختیار دارد و باید دید تا کجا بانک مرکزی، منابع خوبی در اختیار خواهد داشت.

خزانه‌دار اتاق بازرگانی اصفهان در خصوص آینده ارز نیز یادآور شد: اگر این اقدامات آمریکایی‌ها منجر به محدودیت منابع ارزی شود، نرخ ارز افزایش خواهد یافت.

او در رابطه با صادرات محصولات معدنی گفت: صادرات محصولات معدنی به روال خود ادامه دارد اما مشکل مبادلات بانکی و باز کردن LC همانند قبل وجود دارد.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98، شماره 3518 ؛ 02 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین