خواب سنگین مسکن به ضرر تولید و اشتغال کشور است
0 -

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

خواب سنگین مسکن به ضرر تولید و اشتغال کشور است

خواب سنگین مسکن به ضرر تولید و اشتغال کشور است
3 اردیبهشت 1398, 18:04 / کد خبر:72554
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: رکود و خواب طولانی بخش مسکن بیش از این مطمئناً به ضرر تولید و اشتغال کشور است.

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌‌وگو با تسنیم با ابراز تاسف از اینکه رکود بخش مسکن سایه سنگین و طولانی‌مدتی بر صنایع و کارخانه‌های وابسته به این بخش انداخته است اظهار داشت: مردم و اصنافی که با این بخش در ارتباط هستند، مشکلات و معضلات فراوانی را متحمل شده و دولتمردان هم به‌صورت جدی پیگیر برطرف کردن آنها نیستند.

او افزود: صنایع وابسته به بخش مسکن در این سال‌ها با مشکلات جدی مواجه بوده و رکود و بیکاری حاکم بر این بخش، ضررهای جبران‌ناپذیری را به تولیدکنندگان و اقتصاد کشور وارد کرده که سال‌ها طول می‌کشد، این روند به حالت اولیه خود بازگردد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با به خواب رفتن ساخت‌وساز در کشور، نباید انتظار رفع رکود و ایجاد اشتغال را داشته باشیم،‌ چراکه بخش مسکن و صنایع وابسته آن سهم بالایی در اقتصاد و اشتغال کشور دارند.

او گفت: رکود در بخش مسکن باعث بروز بحران در مشاغل وابسته به آن می‌شود که در نهایت تاثیری منفی در اقتصاد کشور برجای می‌گذارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: رکود بخش مسکن سایه سنگین و طولانی‌مدتی بر صنایع و کارخانه‌های وابسته به این بخش انداخته است.

او پیرامون تاثیرگذاری رکود بخش مسکن در تعطیلی صنایع وابسته به آن اظهار داشت: رکود در بخش مسکن باعث بروز بحران در مشاغل وابسته به آن می‌شود که در نهایت تاثیری منفی در اقتصاد کشور برجای می‌گذارد.

موسوی لارگانی افزود: در سال‌های گذشته اگر رکود بود، در کنار آن رونق و تولید هم وجود داشت، چراکه مسکن مهر باعث ایجاد تولید و اشتغال‌زایی فراوانی برای کارگران بخش مسکن و صنایع وابسته به آن بود.

او بیان کرد: در سال‌های اخیر به دلیل عدم حمایت دولت و نداشتن برنامه مناسب شاهد آن هستیم که بخش مسکن در رکودی بی‌سابقه و طولانی‌مدت فرو رفته و بسیاری از کارگران بخش ساخت‌وساز و کارخانه‌های تولیدکننده وسایل ساختمانی، بیکار شده و با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستند.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98، شماره 3518 ؛ 02 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین