افزایش سقف تسهیلات واحدهای تولیدی بزرگ اصفهان
0 -

استاندار اصفهان مطرح کرد

افزایش سقف تسهیلات واحدهای تولیدی بزرگ اصفهان

افزایش سقف تسهیلات واحدهای تولیدی بزرگ اصفهان
4 اردیبهشت 1398, 17:05 / کد خبر:72573
استاندار اصفهان گفت: تسهیلات موردنیاز برای سرمایه در گردش برخی واحدهای تولیدی بزرگ این استان که با مشکل روبه‌رو شدند، بین سه تا چهار برابر افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی در نشستی با صاحبان صنایع، تولیدکنندگان و مسئولان شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با اشاره به نشست خود با رئیس بانک مرکزی افزود: قول مساعدی برای افزایش تسهیلات داده شده و همچنین در جریان این نشست قرار شد تا اختیارات بانک‌های استان اصفهان نیز افزایش یابد.

او با تاکید بر لزوم رسیدگی به مشکل بدهی‌های کلان واحدهای تولیدی بزرگ بیان کرد: برخی واحدها پیش‌تر دلار 32 هزار ریالی دریافت می‌کردند و اگر بخواهند از دلار نیمایی یا بازار آزاد استفاده کنند، هزینه‌های تولید افزایش یافته و با مشکلات بیشتری دست‌به‌گریبان خواهند شد.

استاندار اصفهان با اشاره به قول مساعد رئیس بانک مرکزی برای برطرف کردن این مشکل اضافه کرد: قرار است نشست‌هایی مستمر با رئیس بانک مرکزی برگزار شود که در این راستا، ناصر همتی پس از ماه مبارک رمضان به کاشان سفر خواهد کرد تا مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتگران را در حد توان برطرف کنیم.

او عنوان کرد: باید کمیته حمایت از تولید و اشتغال ویژه شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شکل بگیرد که در این راستا معاون هماهنگی امور اقتصادی ماهانه برای بررسی مسائل باید در منطقه حاضر شود.

رضایی تاکید کرد: بنا بر رسیدگی به مسائل در جهت اجرایی کردن فرمان رهبری معظم انقلاب مبنی رونق تولید است و دستگاه‌های اجرایی تا جای ممکن باید با در نظر گرفتن نتیجه اقدام‌ها و رفتارهایشان در دنیا و آخرت، در این مسیر گام بردارند.

او افزود: وقتی می‌گوییم رونق تولید، باید از سوی تولیدکنندگان حرکت انجام شود اما ما نیز برای تحقق آن باید به‌نوبه خود مشکلات را تا جای ممکن از سر راه برداریم که نیازمند هماهنگی و همدلی همه مجموعه‌ها است.

استاندار اصفهان با اشاره به حاکم بودن تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا و محدودیت‌هایی در حوزه اقتصادی ادامه داد: البته شرایط و خواسته‌هایمان را باید با شرایط کلی کشور و دولت هماهنگی کنیم، چنان‌که رئیس‌جمهوری و مجموعه دولت همه تلاش و توان خود را بکار گرفتند تا بتوانند به تولید کشور رونق دهند.

او با تاکید بر لزوم رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی به‌ویژه شهرک‌های صنعتی تصریح کرد: سیاست دولت حمایت از تولید واقعی است اما از سوی دیگر زمین‌هایی که تملک شده اما اقدامی روی آن صورت نگرفته نیز بازپس گرفته خواهد شد.

رضایی همچنین از مسئولان ذی‌ربط خواست تا مشوق‌های صادراتی را که دولت برای شرایط کنونی در نظر گرفته، پیگیری کرده و به واحدهای صنعتی منطقه اختصاص دهند.

او در ادامه با اشاره به درخواست‌های تولیدکنندگان گلاب شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل تاکید کرد: برخی در کنار کشت گل به تولید گلاب نیز اشتغال دارند که بیمه می‌تواند آنها را با تعرفه کشاورزی محاسبه و زیرپوشش قرار دهد.

تولیدکنندگان و صنعتگران شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل نیز در این نشست درخواست‌هایی از جمله در زمینه پیگیری اختصاص بطری برای تولیدکنندگان گلاب و عرقیات گیاهی، تامین آب، گازرسانی، تامین پست برق، مشکل تملک و ایجاد جاده دسترسی شهرک‌های صنعتی منطقه مطرح کردند که استاندار اصفهان دستور مساعدی برای پیگیری آنها داد.

نزدیک به 2 هزار واحد تولیدی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل مستقر است که بیشتر آنها در زمینه تولید و صادرات فرش ماشینی فعالیت می‌کنند.

بازدید از چند واحد تولیدی و بهره‌برداری از طرح خیرساز پردیس شهدای دانشگاه کاشان از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه استاندار اصفهان به شهرستان کاشان بود.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98، شماره 3518 ؛ 02 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین