اعطای ۴۰ میلیارد تومان اعتبار به صندوق پژوهش اصفهان
0 -

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان خبر داد

اعطای ۴۰ میلیارد تومان اعتبار به صندوق پژوهش اصفهان

اعطای ۴۰ میلیارد تومان اعتبار به صندوق پژوهش اصفهان
4 اردیبهشت 1398, 17:09 / کد خبر:72574
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان از اعطای ۴۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی صندوق شکوفایی و نوآوری به این صندوق خبر داد و گفت: حمایت‌های این صندوق مشمول شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در استان اصفهان می‌شود.

احمد ورد در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان اولین صندوق پژوهش و فناوری کشور است که در سال ۱۳۸۴ تأسیس شد، اظهار کرد: عمده فعالیت‌های این صندوق اعطای تسهیلات متنوع به شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در اصفهان است.

او اضافه کرد: با اعطای کارگزاری صندوق نوآوری و شکوفایی به این صندوق، با تمرکز بیشتری تسهیلات اعطا می‌شود، ضمن آنکه برای شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی نیز خدمات صدور ضمانت‌نامه و سرمایه‌گذاری جسورانه ارائه می‌شود.

ورد، با تاکید بر اینکه حمایت‌های ما شامل همه شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در استان اصفهان می‌شود، خاطرنشان کرد: تاکنون مبلغ ۲۰ میلیارد تومان انواع تسهیلات و لیزینگ به شرکت‌ها اعطا شده است.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان با اشاره به امضای قراردادی میان صندوق‌های پژوهش و فناوری با صندوق نوآوری و شکوفایی، یادآور شد: بر این اساس ۴۰ میلیارد تومان از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به این صندوق اعطا شده است که این میزان شامل ۲۷ میلیارد تومان در قالب خط اعتباری و ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات می‌شود.

به گفته او، با امضای قراردادی با صندوق شکوفایی و نوآوری در مجموع ۴۰ میلیارد تومان در قالب خط اعتباری و تسهیلات به این صندوق واگذار شده است.

صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای برون‌سپاری فعالیت‌ها و اعطای تسهیلات، دو مدل همکاری با صندوق‌های پژوهش و فناوری را تعریف کرده است.

در مدل اول تسهیلات مستقیم به صندوق‌های پژوهش و فناوری است که بر این اساس از سوی صندوق شکوفایی و نوآوری تسهیلاتی اعطا می‌شود که تاکنون با امضای قراردادهایی، این تسهیلات به مبلغ ٢١۶ میلیارد تومان به ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری اعطا شده است.

با این تسهیلات صندوق‌های پژوهش و فناوری می‌توانند نسبت به اعطای تسهیلات به شرکت‌ها اقدام کنند و در راستای اساسنامه خود فعالیت داشته باشند.

مدل همکاری دیگر با صندوق‌های پژوهش و فناوری اعطای خط اعتباری به این صندوق‌ها است. در این مدل، صندوق‌های پژوهش و فناوری عاملیت صندوق نوآوری و شکوفایی را بر عهده دارند.

خط اعتباری اعطا شده به صندوق‌های پژوهش و فناوری برابر با ۷۰۰ میلیارد تومان مصوب شده است.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98، شماره 3518 ؛ 02 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین