ایجاد 200 هزار فرصت شغلی در حوزه پوشاک در اصفهان
0 -

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اصفهان خبر داد

ایجاد 200 هزار فرصت شغلی در حوزه پوشاک در اصفهان

ایجاد 200 هزار فرصت شغلی در حوزه پوشاک در اصفهان
5 اردیبهشت 1398, 17:48 / کد خبر:72583
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اصفهان با اشاره به ظرفیت بالای موجود جهت حضور بخش خصوصی در بخش‌های گوناگون گفت: آهنگ سرمایه‌گذاری در این استان شتاب گرفته است.

سید حسن قاضی عسگر در گفت‌وگو با ایرنا تشریح کرد: تکمیل چرخه تولید پوشاک در حوزه نساجی پیگیری می‌شود تا از صفر تا 100 تولید در استان انجام شود که در این راستا راه‌اندازی 2 شهرک در شهرهای اصفهان و کاشان در دستور کار است.

او افزود: طرح عملیاتی راه‌اندازی این شهرک‌ها آماده شده و بر اساس پیش‌بینی‌ها نزدیک به 200 هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد که در نهایت ارزش‌افزوده پوشاک هم به مردم کشورمان باز خواهد گشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اصفهان بیان کرد: در حوزه ریلی نیز نزدیک به 200 هزار میلیارد ریال طرح در استان داریم که به دنبال جذب سرمایه‌گذار با روش فاینانس هستیم.

او اضافه کرد: توسعه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری، صنایع‌دستی و تعیین حوزه‌های گردشگری از اولویت‌های سرمایه‌گذاری در استان اصفهان است که دراین‌بین کاشان، آران و بیدگل و ابوزیدآباد می‌توانند سریع‌تر فعال شوند و از این ظرفیت‌ها بهره‌مند ببرند.

به گفته قاضی عسگر، ظرفیت بالای گردشگری در محور غرب استان اصفهان نیز وجود دارد که از آن جمله می‌توان به منطقه قامشلو، شهر زیرزمینی کردعلیا، سد خمیران، افوس، بویین و میاندشت اشاره کرد.

او عنوان کرد: این‌ها فرصت بسیار خوبی جهت رونق اقتصادی در استان اصفهان است و در شرایطی که شاخص بیکاری استان پذیرفتنی نیست، باید تلاش کنیم با ایجاد اشتغال پایدار در این بخش به کاهش نرخ بیکاری کمک کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اصفهان همچنین به لزوم برنامه‌ریزی جهت جذب هر چه بیشتر گردشگران خارجی تاکید کرد و گفت: ایجاد شهرک فرودگاهی در کنار فرودگاه اصفهان نیز در دستور کار است تا با بهره‌برداری از آن به جذب بیشتر گردشگران خارجی کمک کند.

او افزود: در شرایط کنونی با همدلی مدیران به دنبال شناسایی مسائل و مشکلات کنونی صنعت در استان اصفهان هستیم و باید با همه توان نیز به دنبال راهکارهای برطرف کردن آنها باشیم.

هم‌اکنون 9 هزار و 400 واحد تولیدی و صنعتی با 250 هزار نفر نیروی کار در استان اصفهان فعالیت دارند.

استان اصفهان همچنین با برخورداری از افزون بر 22 هزار بنا و اثر تاریخی شامل یک هزار و 850 اثر ثبت ملی و چهار اثر ثبت جهانی کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98، شماره 3518 ؛ 02 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین