90 هزار شغل در استان اصفهان ایجاد می‌شود
0 -

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان:

90 هزار شغل در استان اصفهان ایجاد می‌شود

90 هزار شغل در استان اصفهان ایجاد می‌شود
5 اردیبهشت 1398, 17:52 / کد خبر:72584
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از ایجاد نزدیک به 90 هزار فرصت شغلی در سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، محسن نیرومند در حاشیه بازدید از مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل به خبرنگاران گفت: این میزان شغل در کارگروه اشتغال استان اصفهان تعهد شده و پیش‌بینی می‌شود که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تحقق یابد.

او افزود: اگر 60 هزار شغل ایجاد کنیم، نرخ بیکاری استان را ثابت نگه داشتیم اما تلاش داریم با رسیدن به 90 هزار شغل به نرخ بیکاری متوسط کشوری برسیم.

هم‌اکنون 9 هزار و 400 واحد تولیدی و صنعتی با 250 هزار نفر نیروی کار در استان اصفهان فعالیت دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در ادامه نیز بیان کرد: گرایش اشتغال در این استان به‌سوی کارهای خدماتی است و هر سال شاهد کاهش اشتغال در بخش صنعت، کشاورزی و افزایش اشتغال خدماتی هستیم.

او به جلسه رهبری با جمعی از کارگران کشور اشاره کرد و یادآور شد: ایشان به بحث تمرکز بر روی امنیت شغلی کارگران در سال جاری تاکید داشتند که در این راستا باید تصمیم‌های جدیدی در وزارت کار جهت امنیت شغلی کارگران قراردادی گرفته شود.

نیرومند اضافه کرد: این موضوع و امید رهبری انقلاب نوید خوبی برای جامعه کارگری کشور است که سال‌ها بدون امنیت شغلی و ترس از تمدید قرارداد در حال خدمت هستند و امید می‌رود با اجرایی شدن این موضوع به بالا رفتن انگیزه شغلی و بهره‌وری در کشور نیز کمک کنیم.

او همچنین با اشاره به کمبود مواد اولیه این مجتمع که تولید داخلی است، عنوان کرد: در شرایط کنونی کشور و در سال رونق تولید نباید تولیدکنندگان دچار تحریم داخلی شوند که این مسئله به جد در دستور کار دولت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در ادامه نیز به اشتغال پایدار یک هزار نفر در مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل اشاره کرد و مناسبت 11 اردیبهشت‌ماه، روز جهانی کار و کارگر را به این قشر زحمتکش و سایر اعضای جامعه کارگری کشور تبریک گفت.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98، شماره 3518 ؛ 02 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین