دولت به دنبال فعال‌تر کردن بخش گردشگری است
0 -

استاندار اصفهان:

دولت به دنبال فعال‌تر کردن بخش گردشگری است

دولت به دنبال فعال‌تر کردن بخش گردشگری است
5 اردیبهشت 1398, 17:57 / کد خبر:72585
استاندار اصفهان با اشاره بهبود شرایط صنعت فرش ماشینی گفت: بخشی از مسائل و مشکلات تولید فرش ماشینی در کشور با پیگیری‌های صورت گرفته برطرف شده است.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی در حاشیه بازدید از یک شرکت تولیدی در آران و بیدگل به خبرنگاران بیان کرد: بخشی از مشکلات که جنبه داخلی داشت با ارائه تسهیلات و افزایش چهار برابری سرمایه در گردش از سوی بانک‌های عامل در کشور برطرف شده است.

او با اشاره به افزایش هفت برابری قیمت مواد اولیه شرکت‌های تولیدی فرش ماشینی افزود: بخشی از مواد اولیه که تولید داخل است، تامین شده اما بخشی دیگر مربوط به مسائل خارجی از جمله تحریم‌های ظالمانه است.

استاندار اصفهان یکی از هدف‌های دولت در سال جاری برای رونق تولید در این استان را حفظ وضع موجود برشمرد و بیان کرد: برنامه‌هایی در این زمینه داریم و همه تلاش خود را در این جهت به کار خواهیم بست.

او اضافه کرد: در راستای تحقق شعار رونق تولید مورد تاکید رهبر انقلاب امسال برنامه‌هایی از جمله حضور مرتب در واحدهای تولیدی، گوش کردن به زبان حال تولیدکنندگان و هماهنگی و همدلی بیشتر صاحبان صنایع و دولت در دستور کار قرار دارد.

رضایی همچنین لزوم توسعه گردشگری در استان اصفهان را یادآور شد و عنوان کرد: بخش گردشگری در زمینه زیرساخت‌ها و سیاست‌های کلان مشکل دارد که ورود بخش خصوصی می‌تواند به برطرف شدن مشکلات در زمینه تامین زیرساخت‌ها کمک کند و دولت هم خود را در کنار بخش خصوصی دیده و از هیچ‌ کمکی دریغ نمی‌کند.

او ادامه داد: بخشی از مسائل و مشکلات حوزه گردشگری هم نیاز به اراده ملی دارد که در این زمینه ایرانیان داخل و خارج کشور می‌توانند با استفاده از فضای مجازی شرایط امن و پرجاذبه گردشگری را تبلیغ کنند.

استاندار اصفهان تاکید کرد: دولت هم البته به دنبال فراهم کردن شرایط آماده‌سازی زیرساخت‌های گردشگری از جمله راه‌اندازی هتل‌ها و اقامتگاه‌های جهت میزبانی از گردشگران خارجی است.

به گزارش ایرنا، استاندار اصفهان در سفری چند ساعته به شهرستان آران و بیدگل از واحدهای تولید فرش ماشینی و فولاد در این شهرستان دیدن کرد.

شهرستان افزون بر 103 هزارنفری آران و بیدگل با 810 واحد صنعتی و 17 هزار و 100 نفر نیروی کار در فاصله نزدیک به 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98، شماره 3518 ؛ 02 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین