مشاغل ایمن و سالم، محور توسعه پایدار است
0 -

مشاغل ایمن و سالم، محور توسعه پایدار است

مشاغل ایمن و سالم، محور توسعه پایدار است
8 اردیبهشت 1398, 15:26 / کد خبر:72611
رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: محور توسعه پایدار، برخورداری از مشاغل ایمن و سالم و نهادینه سازی بهداشت حرفه ای در صنعت و سایر حرفه هاست.
به گزارش ایرنا، محمدرضا مرآثی روز یکشنبه در همایش روز جهانی ایمنی و سلامت شغلی در تالار لقمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: بهداشت حرفه ای در تمامی بخش ها بویژه صنعت باید بیش از گذشته جدی گرفته شود تا شاهد کاهش آسیب ها و حوادث باشیم.
وی خاطرنشان کرد: نهادها و سازمان های مرتبط با همکاری همه جانبه با یکدیگر باید در جهت شناسایی عوامل زیان آور محیط کار از قبیل فیزیکی محیط کار شامل سر و صدا، گرما و رطوبت، سرما، ارتعاش و شاخص های زیان بار شیمیایی همچون بخار و دود، اسید، فلزات سنگین اقدام کنند.
رییس دانشکده بهداشت اصفهان اضافه کرد: شرایط و نابسامانی های روحی و روانی در محل کار مانند روابط کارگر و کارفرما، استرس های شغلی، تشویق و تنبیه، ارتقای شغلی نیز از جمله مواردی است که باید بیش از گذشته جدی گرفته شود و برای آن برنامه ریزی کرد.
مرآثی با اشاره به اینکه برخورداری از مشاغل کم خطر نیازمند مشارکت و هم افزایی است، ادامه داد: برای نیل به اهداف یاد شده باید افکار عمومی را نسبت به ایمنی و سلامت شغلی حساس تر کرد.
رییس مرکز تحقیقات و تعلیمات کار اصفهان در این همایش گفت: پیاده سازی شیوه ها و نظام های مرتبط با ایمنی و بهداشت در تمامی محیط های کاری اهمیت دارد و در این ارتباط کارشناسان ایمنی باید بیش از گذشته نقش خود را در محل کار دریابند.
بهاره ملک پور با بیان اینکه ارتقای ایمنی و سلامت کار موجب افزایش بهره وری سازمانی می شود، تصریح کرد: این امر مستلزم تعامل بخش ها و اعضای یک مجموعه است و باید مدیران ارشد، میانی و منابع انسانی برای نیل به بیشترین ایمنی، همگام و همسو باشند.
وی به لزوم باورپذیری ایمنی در محیط کار اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی کوتاه و بلند مدت و توجه به تمامی جنبه های محیط کار و شناخت صحیح عوامل خطرزا و آسیب رسان امری حیاتی است.
همایش یک روزه روز جهانی ایمنی و سلامت شغلی روز یکشنبه با حضور مدیران و فعالان صنعتی، کارشناسان، استادان و دانشجویان رشته های مرتبط با هدف بررسی وضعیت شرایط ایمنی و بهداشت در محیط های کاری در تالار لقمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.
روز 28 آوریل( هشتم اردیبهشت) از سوی سازمان بین المللی کار به عنوان روز جهانی ایمنی و سلامت شغلی نامگذاری شده و شعار امسال آن 'آینده ای ایمن و سالم برای کار' است.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98، شماره 3516 ؛ 31 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین