ربیعی: کنکور سراسری سه هفته پس از برگزاری امتحانات مدارس برگزار می‌شود

ربیعی: کنکور سراسری سه هفته پس از برگزاری امتحانات مدارس برگزار می‌شود

ربیعی: کنکور سراسری سه هفته پس از برگزاری امتحانات مدارس برگزار می‌شود
30 فروردین 1399, 19:16 / کد خبر:726596

سخنگوی دولت با بیان این که آموزش مجازی دانش‌آموزان تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد، گفت: با توجه به وضعیت کنونی بیماری کرونا در کشور، کنکور سراسری سه هفته پس از برگزاری امتحانات نهایی مدارس برگزار می‌شود.


به گزارش ایرنا، علی ربیعی درباره بازگشایی مدارس و برگزاری کنکور سراسری گفت: بنای وزارت آموزش و پرورش این است که تا پایان اردیبهشت آموزش دروس تمام شود و آموزش درس‌های باقیمانده به روش‌های مجازی مانند طرح آموزشی " شاد"، تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.
دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری بیان کرد: پس از اردیبهشت ماه برای برگزاری امتحانات سه هفته زمان لازم است و  سه هفته پس از امتحانات هم کنکور سراسری برگزار می‌شود، البته این تصمیمات بر اساس شرایط فعلی که از وضعیت بیماری کرونا وجود دارد، اتخاذ شده است.
سخنگوی دولت گفت: طبیعی است که با نظر وزارت بهداشت و تصمیمات ستاد ملی کرونا شرایط جدید برای تغییر در برنامه آموزشی و برگزاری امتحانات و کنکور اعلام خواهد شد.
وی تصریح کرد: اگر اصول و پروتکل‌های بهداشتی مصوب ابلاغی تغییر کند تصمیمات جدید نیز گرفته می‌شود، اما با شرایط موجود و فعلی و تداوم آن، پایان کلاس ها به صورت مجازی تا پایان اردیبهشت ماه و بعد از آن برگزاری امتحانات دانش آموزان به صورت حضوری و کنکور نیز سه هفته پس از امتحانات، برنامه ریزی و زمان بندی شده است.
سیستم آموزش در کشور تعطیل نیست
سخنگوی دولت با قدردانی از «محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پروزش و کارکنان این وزارتخانه برای برنامه‌ریزی و اجرای طرح شبکه آموزش دانش آموزان (شاد) و گفت: در حال حاضر هم سیستم آموزش در کشور تعطیل نیست، این طرح بسیار خوب عمل کرده است و دانش آموزان و معلمان زیادی هم به این طرح پیوسته اند و روز به روز هم این تعداد افزایش می یابد.
ربیعی با بیان اینکه بازگشایی مدارس تابع سیاست‌ها و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: در جلسه فردا صبح (یکشنبه) ستاد ملی مبارزه با کرونا که با حضور رییس جمهوری برگزار می شود درباره زمان بندی دقیق بازگشایی مدارس تصمیم گیری نهایی می‌شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، شماره 3920 ؛ 06 آبان 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین