رفع تعرض از حریم خط لوله 12 اینچ انتقال نفت کوره در منطقه اصفهان

رفع تعرض از حریم خط لوله 12 اینچ انتقال نفت کوره در منطقه اصفهان

رفع تعرض از حریم خط لوله 12 اینچ انتقال نفت کوره در منطقه اصفهان
24 اردیبهشت 1399, 09:45 / کد خبر:726921

رئیس حراست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان خبر از تخریب سازه غیرمجاز در حریم خط لوله 12 اینچ نفت کوره مسیر اصفهان ـ آبنیل داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، روح الله فرمانیان رئیس حراست منطقه در این باره گفت: طبق قوانین و مقررات به منظور حفظ امنیت و صیانت از شریان های حیاتی کشور، رعایت حریم خطوط لوله مواد نفتی برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی لازم الاجراست، بر همین اساس با مجوز مراجع ذیصلاح نسبت به تخریب و آزادسازی 18 متر ساخت دیوار غیرمجاز در حریم خط لوله 12 اینچ انتقال نفت کوره اصفهان به پایانه آبنیل در کیلومترهای 32 و 34 اقدام شد.

وی ادامه داد: علی رغم تذکر شفاهی و کتبی از سوی حراست منطقه به مالکان زمین باغی فوق، اقدامی از سوی آنان صورت نگرفت، لذا این واحد با پیگیری و همکاری واحد حقوقی در خصوص آزاد سازی حریم و رفع تعرض وارد عمل شد.

فرمانیان افزود: در نهایت با اخذ حکم قضایی از سوی دادستانی فلاورجان و دستور تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز با حضور نمایندگان حراست، مأموران انتظامی شهر ابریشم و یگان امداد در محل مورد نظر، تخریب دیوارهای احداث شده با همکاری واحد ترابری انجام شد.

وی تأکید کرد: رعایت حریم خطوط انتقال مواد نفتی جهت حفظ جان و مال هموطنان و محیط زیست الزامی است و ضرورت دارد هر گونه تعرض به حریم قانونی این خطوط در کوتاهترین زمان ممکن رفع شود زیرا با گذشت زمان ضمن خطرات احتمالی ذکر شده مستلزم صرف وقت و هزینه می باشد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹، شماره 3862 ؛ 23 مرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین