آغاز پرداخت وام کرونا از اوایل خرداد

آغاز پرداخت وام کرونا از اوایل خرداد

آغاز پرداخت وام کرونا از اوایل خرداد
26 اردیبهشت 1399, 17:30 / کد خبر:726948

مدیرکل سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار از ثبت نام دریافت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا خبر داد.


به گزارش تسنیم، "علاالدین ازوجی" به فعالیت سامانه "کارا" در خصوص ارائه تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا اشاره کرد و گفت: مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان به مشاغل آسیب دیده از کرونا تخصیص یافته است و تاکنون ۱۸ هزار کارفرما و فعالان اقتصادی برای دریافت این تسهیلات ثبت نام کرده‌اند.

مدیرکل سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار با بیان اینکه ثبت نام در سامانه "کارا" از روز چهارشنبه آغاز شده است، افزود: محدودیتی برای دریافت این تسهیلات وجود ندارد.

او گفت: کسانی که از پنج شنبه گذشته تاکنون پیامک دریافت نکرده‌اند دلیلی برای مشمول نبودن نخواهد بود؛ اطلاعات دریافتی از دستگاه‌های اجرایی تا هفته آینده تکمیل می‌شود.

ازوجی گفت: ۱۳ عنوان شغل و فعالیت اقتصادی در سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir بارگذاری شده است و همه صاحبان این مشاغل و زیر مجموعه‌های آن می‌توانند برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.

مدیرکل سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار گفت: نزدیک به ۳ میلیون شاغل بیمه شده در بیش از یک میلیون واحد اقتصادی آسیب دیده مشغول به کار بوده‌اند که در صورت تأیید اطلاعات و استمرار اشتغال، به ازای هر نفر بیمه شده ۱۲ میلیون تومان وام پرداخت خواهد شد. در واحدهایی که به اجبار تعطیل شده باشند این رقم ۱۶ میلیون تومان خواهد بود.

او به دو اصل اساسی برای پرداخت وام به بنگاه‌هایی که از کرونا خسارت دیده‌اند اشاره کرد و گفت: نیروی کار کارگاه‌های اقتصادی نباید اخراج شده باشند و بیمه بوده باشند.

ازوجی زمان پرداخت‌های حمایتی را از اوایل خرداد اعلام کرد و گفت: زمان بازپرداخت آن از اوایل مهرماه آغاز می‌شود و دو سال طول خواهد کشید.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3797 ؛ 03 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین