غیر قرینگی پستا‌ن‌ها؛ مشکلی استرس زا و قابل کنترل

غیر قرینگی پستا‌ن‌ها؛ مشکلی استرس زا و قابل کنترل

غیر قرینگی پستا‌ن‌ها؛ مشکلی استرس زا و قابل کنترل
29 اردیبهشت 1399, 12:44 / کد خبر:726991

غیرقرینگی پستا‌ن‌ها از مشکلاتی است که می‌تواند منجر به نگرانی و از بین رفتن اعتماد به نفس بویژه در دختران جوان شود، در شرایط طبیعی و در پروسه رشد پستا‌ن‌ها، اکثرا غیرقرینگی های خفیف و گاها نامحسوس وجود دارد که نیازی به بررسی و مداخله نداشته و اطمینان دادن به مراجعه کننده از عدم وجود بیماری عضوی و بدخیمی تنها اقدام مورد نیاز است

گاهی وسعت غیرقرینگی زیاد بوده و در انتخاب لباس ایجاد دردسر می‌کند؛ دختران جوان به واسطه حساسیت نسبت به ظاهر فیزیکی بدن بصورت شایع دچار اضطراب و استرس می‌شوند و از رفتن به کلاس‌های ورزش و استخر اجتناب میکنند.( البته همین اضطراب پسران جوان با ژینکوماستی را هم متاثر می‌نماید.) گاها این تفاوت در سایز همراه با دفرمیته های مادرزادی مانند فرم توبولر همراه است که بر بار روحی فرد می افزاید.

اختلال خواب، اجتناب از شرکت در فعالیت های اجتماعی، ترس از مشکلات زناشویی و لذا تن ندادن به ازدواج ، اختلال در اعتماد به نفس بطور شایع در این جوانان دیده می‌شود. علیرغم تمام این احساسات نامطلوب این عارضه با روشهای جراحی قابل اصلاح است.

متدهای جراحی شامل جراحی کاهنده برای پستان‌های بزرگ‌، تزریق چربی و یا پروتز گذاری برای پستان‌های کوچک؛ اصلاح دفرمیته مادرزادی و یا تلفیقی از همه این روش‌هاست.

معمولا چندجلسه مشاوره ای برای تعیین تکنیک جراحی باید انجام شود و گاه ترمیم کامل نیازمند دومرحله جراحی است .

کلینیک آناهید با بهره بردن از جدیدترین تکنیک‌های جراحی پستان آماده ارائه مشاوره و جراحی در خصوص انواع دفرمیتیهای پستان است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3800 ؛ 08 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین