اردستان از وضعیت سفید شیوع ویروس کرونا خارج شد

اردستان از وضعیت سفید شیوع ویروس کرونا خارج شد

اردستان از وضعیت سفید شیوع ویروس کرونا خارج شد
5 خرداد 1399, 18:50 / کد خبر:727092
مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: با توجه به افزایش بیماران بستری در ۱۴ روز گذشته شهرستان اردستان از وضعیت سفید خارج شد.
حسن ذبیحی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان اردستان تاکنون ۵۳۵ مورد شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به افزایش بیماران بستری در ۱۴ روز گذشته شهرستان اردستان به همراه شهرستان های فریدونشهر و بوئین میاندشت از وضعیت سفید خارج شدند و هم اکنون زرد هستند، افزود: این وضعیت نشان می دهد که این ویروس به چه اندازه قدرت سرایت دارد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: متاسفانه با وجود تمام هشدارها و توصیه‌ها مبنی بر رعایت بهداشت و فاصله‌های اجتماعی برای مقابله با کرونا در سطح شهر هنوز هم افراد زیادی هستند که با بی تفاوتی، شهر و خیابان را برای خرید و گردش دور می‌زنند و این برای تمام جامعه خطر آفرین است.

ذبیحی گفت: یکی از دلایل اصلی افزایش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان اردستان افزایش نمونه گیری ها و رصدهای ۵ مرکز کووید ۱۹ است.

وی اضافه کرد: در مراکز کووید ۱۹ شهرستان حتی از افرادی که با فرد کرونایی ارتباط داشته اند نیز تست گرفته می شود. این در حالی است که پیش تر فقط از افرادی که طبق نظر پزشک یا مراکز مشکوک تشخیص داده می شدند تست گرفته می شد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹، شماره 3833 ؛ 19 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین