عرضه قلیان در همه واحدهای صنفی اصفهان ممنوع است

عرضه قلیان در همه واحدهای صنفی اصفهان ممنوع است

عرضه قلیان در همه واحدهای صنفی اصفهان ممنوع است
7 خرداد 1399, 18:03 / کد خبر:727138
عرضه قلیان در همه واحدهای صنفی استان اصفهان از جمله سفره‌خانه‌های سنتی ممنوع است و هیچ دستور یا بخشنامه جدیدی در باره اجازه عرضه آن صادر نشده است.
مدیر بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، هنوز چایخانه‌ها تعطیل هستند و اجازه کار ندارند اما سفره‌خانه‌های سنتی و رستوران‌ها می‌توانند با رعایت دستورهای بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و با ۵۰ درصد ظرفیت خود فعالیت داشته باشند.
سیدمهدی میرجهانیان با بیان‌اینکه شرایط فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورهای بهداشتی مختص رستوران‌ها به متصدیان آنها اعلام شده است، افزود: آنها تعهد رسمی برای رعایت این دستورها داده‌اند و در صورتی که بازرسان بهداشت محیط تخلفی از آنها مشاهده کنند یا گزارشی در این زمینه واصل شود به جِد با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی در پاسخ به اینکه برخی از تالارهای پذیرایی و جشن در اصفهان در چند روز تعطیلات عید فطر فعالیت داشتند، تاکید کرد: هنوز تصمیم‌گیری ملی یا استانی در باره چگونگی آغاز بکار آنها گرفته نشده و در زمان حاضر، اگر فعالیت داشته باشند، غیرقانونی و تخلف است.
وی در باره فعالیت مجموعه‌های ورزشی نیز گفت: باشگاه‌های کم‌خطر و ورزش‌های انفرادی مانند بدنسازی با رعایت دستورهای بهداشتی اجازه فعالیت دارند اما ورزش‌های گروهی و رودرو مانند فوتبال، والیبال، بسکتبال و کُشتی هنوز ممنوع است.
مدیر بهداشت محیط مرکز بهداشت اصفهان اضافه کرد: استخرها می‌توانند در شهرهای با وضعیت زرد یا سفید از نظر ابتلا به بیماری کرونا با رعایت دستورهای بهداشتی، فعالیت داشته باشند اما با توجه به اینکه وضعیت شهرها از نظر رنگ‌بندی ابتلا به کرونا متغیر است، بازگشایی مکان‌هایی مانند استخر، خطر زیادی دارد.
وی از مردم خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحدهای صنفی و اماکن مختلف در باره دستورهای بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی آن را به شماره تلفن ۱۹۰(سامانه ارتباطات مردمی در حوزه بهداشت محیط و کار) گزارش کنند.
بر اساس آخرین گزارش‌ها، در زمان حاضر چهار شهرستان استان اصفهان(خور و بیابانک، نایین، نطنز و گلپایگان) در وضعیت سفید و بقیه شهرستان‌ها در وضعیت زرد ابتلا به کرونا قرار دارند که این رنگ‌بندی، هر هفته به روزرسانی می‌شود.
مسوولان وزارت بهداشت تاکید کرده‌اند که وضعیت سفید به معنای بدون مخاطره بودن شهرستان نیست و اگر شهری از وضعیت سفید به زرد برگردد، مقررات شهر زرد برای آن شهر اجرا می‌شود و هیچ تساهلی انجام نخواهد شد.
حدود ۲۲۰ هزار واحد صنفی با پروانه کسب در استان فعالیت دارند که حدود یکصد هزار واحد از آنها در شهرستان اصفهان مستقرند.
تاکنون بیش از ۱۴۰ هزار نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و تعداد جان باختگان کرونا به بیش از هفت هزار نفر رسیده است. این ویروس از کشور چین به دیگر کشورهای جهان سرایت کرد و ساختار از جمله اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی جوامع را تحت‌الشعاع قرار داده است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹، شماره 3831 ؛ 17 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین