نشست مطالبه‌گری دانشجویان با مدیرکل گمرک استان اصفهان برگزار شد

نشست مطالبه‌گری دانشجویان با مدیرکل گمرک استان اصفهان برگزار شد

نشست مطالبه‌گری دانشجویان با مدیرکل گمرک استان اصفهان برگزار شد
7 خرداد 1399, 18:30 / کد خبر:727143
معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی اصفهان گفت: نشست‌های مطالبه‌گری نسل سرنوشت به صورت مرتب با مسئولان استانی برگزار می‌شود و امروز با مدیرکل گمرک استان، دانشجویان به بررسی مسائل این نهاد پرداختند.مجید اکبری، معاون گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی اصفهان در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، با بیان اینکه نشست‌های مطالبه گری در بسیج دانشجویی اصفهان با عنوان «نشست‌های مطالبه گری نسل سرنوشت» از ابتدای سال ۹۹ آغاز شده است، اظهار کرد: این نشست‌های به پیگیری مسائل و مشکلاتی که کشور و به ویژه در استان اصفهان وجود دارد، می‌پردازد.

اکبری با بیان اینکه این جلسه‌ها به مطالبه گری دانشجویان از بخش‌های مدیریتی مختلف و براساس اولویت‌های استان اختصاص می‌یابد، افزود: پس از برگزاری جلسه اولیه با مدیران کل یا مسئولان در استان، هسته‌های تخصصی بسیج دانشجویی تشکیل می‌شود و اگر مسائلی وجود داشته باشد که خارج از حیطه وظایف استانی باشد، با نماینده‌های مجلس مطرح می‌شود.

معاون گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی اصفهان بیان کرد: امروز جلسه ما با رسول کوهستانی، مدیرکل گمرک استان برگزار شد و در آن نکاتی در خصوص وجود کالا‌های قاچاق در استان و عملکرد گمرک به گفتگو پرداختیم.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه دانشجویان از دانشگاه‌های مختلف استان حضور داشتند، بیان کرد: پیش از این جلسه، در نشستی با حضور دانشجویان سوالات را دسته بندی کرده بودیم.

اکبری با بیان اینکه در ابتدای جلسه، مدیرکل گمرک استان به گزارشی از عملکرد مجموعه متبوع خود پرداخت، گفت: جمع بندی جلسه این بود که ما نشست‌های مطالبه گری را از جنس گفتمانی در محل معاونت گفتمان سازی و مطالبه گری ناحیه بسیج دانشجویی استان برگزار کنیم و در آن از فعالان اقتصادی در حوزه صادرات یا واردات دعوت به عمل آوریم تا دغدغه‌های فعالان اقتصادی را پس از بررسی، از مسئولان گمرک استان مطالبه کنیم.

وی به مسائل مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و گفت: میزان کالای قاچاق در بازار‌های استان مطرح شد که بخشی از این کالا‌ها مربوط به این است که در مبادی ورودی کشور، نظارت مناسبی بر ورود کالا صورت نمی‌گیرد و در واقع استان اصفهان مبدأ اولیه این کالا‌ها نیست.

معاونت گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی اصفهان ادامه داد: موضوع دیگری که در این نشست مطرح شد، کمبود تجهیزات فنی به ویژه دستگاه‌های اشعه ایکس بود. این دستگاه که برای کنترل کالا‌های ورودی به بازار‌های استان، بسیار ضروری است، در گمرک استان اصلا وجود ندارد.

وی بیان کرد: بنا بر گفته‌های مدیرکل گمرک استان، درخواست خرید این تجهیزات به استانداری اعلام شده، ولی هنوز بودجه‌ای در این زمینه اختصاص نیافته است.

به گفته اکبری، موضوع دیگر مطرح شده در این جلسه درخصوص شفافیت در سامانه جامع آنلاین کالا بود که این سامانه به صورت فرامرزی راه اندازی شده، اما نمی‌تواند پاسخگوی کاربران باشد. با کارکرد درست این سامانه، موضوع ترخیص کالا‌ها به صورت بهتری دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه در بخش دیگری از این جلسه به موضوع سیستم حمایتی از تولیدکنندگان اصفهانی پرداختیم، گفت: موضوع بوروکراسی اداری و مشکلاتی که برای صادرکنندگان کالا‌های مختلف وجود دارد، نیز در این جلسه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

معاون گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی اصفهان با بیان اینکه جلسات مطالبه گری دانشجویان اصفهانی ادامه خواهد داشت، گفت: انشاءالله ۱۲ خرداد نیز جلسه‌ای با دادستان استان اصفهان برگزار می‌کنیم و پس از آن به سراغ سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خواهیم رفت.

وی بیان کرد: جلسات مطالبه گری با مسئولان استانی هر دو هفته یک بار برگزار می‌شود و نشست‌های گفتمانی با دانشجویان نیز به صورت جلسه مجازی شنبه‌های هر هفته برنامه ریزی شده است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹، شماره 3831 ؛ 17 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین