تاکیدی به برگزاری مراسم های مذهبی در وضعیت شیوع ویروس کرونا نداریم

تاکیدی به برگزاری مراسم های مذهبی در وضعیت شیوع ویروس کرونا نداریم

تاکیدی به برگزاری مراسم های مذهبی در وضعیت شیوع ویروس کرونا نداریم
8 خرداد 1399, 18:56 / کد خبر:727168
امام جمعه اردستان گفت: تاکیدی به برگزاری مراسم های مذهبی و نمازجمعه در وضعیت شیوع ویروس کرونا نداریم.
حجت الاسلام حسن دهشیری، پیش از ظهر امروز (پنجشنبه ۸ -خرداد) در جلسه ستاد برگزاری نماز جمعه اردستان، اظهار کرد: نظر ستاد مقابله با کرونا شهرستان و همچنین اعضای ستاد برگزاری نمازجمعه برای حفظ سلامت مردم و سالم ماندن منطقه این است که تا اطلاع ثانوی همچنان نمازجمعه در سه شهر اردستان، زواره و مهاباد برگزار نشود.
وی با بیان اینکه اهمیتی که برای سلامت مردم داریم ناشی از تفکر دینی ما است، افزود: تاکیدی در برگزاری مراسمات مذهبی و نمازجمعه در وضعیت شیوع ویروس کرونا نداریم. همچنین به همه مردم توصیه می کنیم مراسمات ختم اموات را در این وضعیت برگزار نکنند چرا که اگر برگزاری مراسمات آنها باعث گسترش بیماری شود باعث آزرده شدن روح اموات می شویم.
مسافرت مردم آتش کرونا را بیشتر می کند
همچنین در این جلسه مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: نظر شبکه بهداشت و درمان با توجه به وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا در شهرستان این است که اگر مراسم نمازجمعه برگزار نشود به نفع مردم است.
به گزارش ایسنا، حسن ذبیحی با تشکر از اعضای ستاد برگزاری نمازجمعه شهرستان اردستان، گفت: با توجه به ترددهایی که در چند روز اتفاق افتاده و البته بی توجهی مردم به هشدارها وضعیت اردستان از سفید به زرد رسید که خود می تواند هشداری بر افزایش بیماری باشد.
وی با بیان اینکه در وضعیت کنونی و در هر شهری که جابجایی مسافر انجام شود آتش کرونا بیشتر خواهد شد، گفت: تعطیلاتی را که چند روز پیش سپری کردیم قطعا در افزایش شمار مبتلایان بی تاثیر نبوده بود و باید در روزهای آینده نتیجه بیشتر آن را گزارش دهیم.
مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه به هیچ عنوان مردم نباید مراسماتی که باعث تجمع شهروندان می شوند را برنامه ریزی کنند، گفت: این موضوع را درک می کنیم که برخی از مردم به دلیل داغ از دست دادن عزیزشان آزرده خاطر هستند، ولی برگزاری هرگونه تجمع می تواند آتش کرونا و خسارت ناشی از آن را بیشتر کند.
ذبیحی با بیان اینکه شدت صدمات ویروس کرونا و تلفات آن نسبت به روزهای ابتدایی بسیار کمتر شده است، گفت: البته با تلاش همکاران ما بیماریابی در سطح شهرستان افزایش داشته است. هر مقدار در مراحل اولیه، بیماری تشخیص داده شود طول درمان کمتری خواهیم داشت.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹، شماره 3831 ؛ 17 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین