جایگاه سوم فوت موتورسواران  اصفهان در سال گذشته
0 -

رییس سازمان پزشکی قانونی خبر داد

جایگاه سوم فوت موتورسواران اصفهان در سال گذشته

جایگاه سوم فوت موتورسواران  اصفهان در سال گذشته
16 اردیبهشت 1398, 12:33 / کد خبر:72723
رییس سازمان پزشکی قانونی گفت: سه هزار و ۷۴۵ موتورسوار سال گذشته در حوادث رانندگی کشته شدند.
به گزارش ایمنا، احمد شجاعی اظهار کرد: در سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۸۳ نفر به دلیل صدمات ناشی از حوادث رانندگی در کشور فوت کردند که ۲۱،۸ درصد از این جانباختگان، موتورسوار بودند.
وی ادامه داد: در سال گذشته استان تهران با ۳۸۶ فوتی موتورسوار در حوادث رانندگی، دارای بیشترین فوت موتورسوران بود و سپس استان های فارس با ۳۲۷ و اصفهان با ۲۸۹ فوتی دارای بیشترین جانباختگان موتورسوار بودند.
رییس سازمان پزشکی قانونی خاطرنشان کرد: استان های گلستان (۴۲.۶ درصد)، هرمزگان (۳۶.۲ درصد) و بوشهر (۳۰.۲ درصد) هم به ترتیب دارای بیشترین نسبت جانباختگان موتورسوار به کل تصادفات استان بوده اند.
شجاعی اعلام کرد: در سال گذشته ۳۸،۴ درصد از جانباختگان موتورسوار مربوط به موتورسواران درون شهری بود و این درحالی است که ۴۴،۵ درصد از موتورسواران فوت شده در حوادث رانندگی شامل موتورسواران برون شهری بودند.
وی اضافه کرد: ۱۰،۸ درصد موتورسواران در جاده های روستایی ۱،۲ درصد در راه های اختصاصی و ۵،۲ درصد هم در سایر راه ها فوت کرده اند.
رییس سازمان پزشکی قانونی گفت: ۷۹ درصد موتورسواران فوت شده راکب موتورسیکلت و ۱۹،۶ درصد هم سرنشین موتورسیکلت بودند و وضعیت ۱،۴ درصد از فوتی های موتورسوار هم نامعلوم بود.
وی ادامه داد: ۹۶،۳ درصد افراد فوتی مرد و ۳،۷ درصد زن بودند. از نظر، سنی هم ۱۳،۵ درصد زیر ۱۸ سال و ۲۵،۸ درصد بین سنین ۱۸ تا ۲۴ سال بودند و ۲۸،۸ درصد بین سنین ۲۵ تا ۳۹ سال و ۱۰،۷ درصد در سن ۴۰ تا ۴۹ سال ۲۱.۱ درصد هم ۵۰ سال به بالا بودند.
شجاعی گفت: ۸۰ درصد موتورسواران بر اثر برخورد با یک وسیله نقلیه فوت کردند، همچنین ۱۰ درصد از موتورسوارها بر اثر واژگونی و ۷،۳ درصد هم بر اثر برخورد با جسم ثابت و ۲،۷ درصد هم به نحوی دیگر فوت کردند.
وی افزود: ۴۱ درصد از موتورسواران فوت شده دارای شغل آزاد بودند و ۲۰،۱ درصد کارگر، ۱۰،۸ درصد دانش آموز ۷،۷ درصد کشاورز ۴،۴ درصد بیکار و ۱۶ درصد هم سایر مشاغل را داشتند.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98، شماره 3516 ؛ 31 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین