جابجایی ۳۵۰ نفر در آتش سوزی‌ جنگل‌های گچساران

جابجایی ۳۵۰ نفر در آتش سوزی‌ جنگل‌های گچساران

جابجایی ۳۵۰ نفر در آتش سوزی‌ جنگل‌های گچساران
10 خرداد 1399, 18:20 / کد خبر:727297

فرمانده هوانیروز ارتش: از ابتدای آتش سوزی‌ها بالگرد‌های ۲۱۴ هوانیروز در حالت آماده باش هستند و در ۴۸ ساعت اخیر ۶۰ سورتی پرواز داشتند.
امیر یوسف قربانی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما با اعلام جابجایی ۳۵۰ نفر در آتش سوزی‌های اخیر گفت: از ابتدای آتش سوزی‌ها بالگرد‌های ۲۱۴ هوانیروز در پایگاه‌های مسجد سلیمان و اصفهان در حالت آماده باش هستند و در ۴۸ ساعت اخیر ۶۰ سورتی پرواز داشتند.
فرمانده هوانیروز ارتش در ادامه افزود: البته از دیروز دو فروند بالگرد به مناطق دهدشت، گچساران و بهبهان اعزام شده است و جابجایی نیرو‌ها را در ارتفاعات زاگرس و مناطق سخت گذر انجام داده اند. وی گفت: تاکنون از هشت استان تقاضای کمک در این زمینه به هوانیروز ارسال شده است.
امیر قربانی گفت: نیرو‌های هوانیروز تا آخرین لحظه خاموش شدن آتش در این مناطق خواهند ماند.
 آمادگی بالگرد‌های هوانیروز برای نصب سبد‌های آب‌پاش 
فرمانده هوانیروز ارتش: آمادگی داریم سیستم‌های آب‌پاش بر بالگرد‌های شنوک و ۲۱۴ هوانیروز نصب شود. البته در این زمینه طرح‌های خوبی داریم که هم اکنون قابل اجراست و با نصب سبد‌های آب پاش در کمتر از ۱۰ ثانیه محوطه زیادی از جنگل‌های آتش سوزی شده را می‌توانیم خاموش کنیم.
وی گفت: البته در این زمینه احتیاج به کمک و مشارکت دستگاه‌های مربوطه داریم تا بتوانیم این سیستم‌ها را بر روی بالگرد‌ها نصب کنیم.
امیر قربانی تصریح کرد: با این کار در بحث مهار آتش سوزی‌های اخیر در جنگل‌ها کمک بزرگی خواهد شد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹، شماره 3833 ؛ 19 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین