کرونا ضعیف نشده است؛ رعایت بهداشت همچنان الزامی است!

کرونا ضعیف نشده است؛ رعایت بهداشت همچنان الزامی است!

کرونا ضعیف نشده است؛ رعایت بهداشت همچنان الزامی است!
11 خرداد 1399, 18:11 / کد خبر:727405

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ویروس کرونا نه ضعیف شده و نه از بین رفته است، اگر مردم رعایت و کنترل نکنند ویروس دوباره بر می‌گردد.


به گزارش ایمنا، علیرضا رئیسی در نشست خبری با بیان اینکه این تصور که با گرم شدن هوا ویروس مهار می‌شود، غلط است، اظهار کرد: همانطور که می‌بینیم در کشور ایران در نقاط گرمسیر و در دنیا برزیل نقطه گرمسیر و روسیه نقطه سردسیر دو کشوری هستند که رتبه‌های دوم و سوم شیوع را دارند و این امر بیانگر بی تأثیر بودن دمای هوا بر روند شیوع کرونا است.

وی با بیان اینکه باید هر کس از خانه بیرون می‌آید ماسک داشته باشد، اضافه کرد: این مورد برای تجمعات بیشتر تاکید می‌شود، ثابت شده استفاده از ماسک در کاهش ابتلا بسیار قابل توجه است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک n95 ضروری نیست، اضافه کرد: با پارچه ساده نیز می‌توان ماسک تولید کرد و گرفتن یک تکه پارچه جلوی دهان مناسب است.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک در فضاهای باز کمتر مورد تاکید است، اضافه کرد: استفاده از ماسک در مترو، تاکسی، پاساژها و مساجد ضروری است.

رئیسی با تاکید بر اینکه ویروس کرونا نه ضعیف شده و نه از بین رفته است، ادامه داد: اگر مردم رعایت و کنترل نکنند ویروس دوباره بر می‌گردد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۲۲تیر ۱۳۹۹، شماره 3835 ؛ 22 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز  یکشنبه ۲۲تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین