پرونده اعتراض به اعتبارنامه ۳ منتخب مجلس به شورای نگهبان ارسال شد

نایب‌رئیس مجلس:

پرونده اعتراض به اعتبارنامه ۳ منتخب مجلس به شورای نگهبان ارسال شد

پرونده اعتراض به اعتبارنامه ۳ منتخب مجلس به شورای نگهبان ارسال شد
12 خرداد 1399, 11:22 / کد خبر:727461
نایب‌‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نادران مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت منتخبانی که اعتبارنامه آنها مورد تصویب قرار نگرفته است، گفت: پرونده اعتراض به اعتبارنامه این منتخبان به شورای نگهبان می‌رود.
الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده 114 آیین‌نامه داخلی پارلمان اظهار داشت: معمولاً نمایندگان در خصوص مسائل مختلف کشور اظهارنظرهایی دارند از این رو بیانیه‌ها باید ناظر به کلّیت نمایندگان باشد.
وی در بخش دیگری از تذکر خود با اشاره به ماده 195 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: طبق این ماده اگر نماینده‌ای تذکر می‌دهد، رئیس جلسه می‌تواند آن را وارد بداند یا نداند و نیاز نیست درباره هر تذکر توضیحات ارائه شود.
نماینده تهران در مجلس همچنین با اشاره به تبصره یک ماده 28 آیین‌نامه داخلی مجلس عنوان کرد: براساس این ماده، اگر اعتبارنامه برخی منتخبان در مجلس به تصویب نرسد باید اسناد اعتراض آن به شورای نگهبان ارسال شود تا مورد بررسی قرار گیرد.
قاضی‌زاده هاشمی نایب‌رئیس اول قوه مقننه که ریاست جلسه را به‌عهده دارد در پاسخ به تذکر نماینده تهران درباره ماده 195 آیین‌نامه بیان داشت: توضیح جهت اقناع ذهن نماینده تذکردهنده، ایرادی ندارد و در این ماده ذکر نشده است که رئیس جلسه امکان پاسخگویی و توضیح به نمایندگان را ندارد.
نایب‌رئیس مجلس همچنین در پاسخ به تذکر تبصره یک ماده 28 آیین‌نامه داخلی مجلس که از سوی نادران مطرح شد، گفت: پس از اینکه نسبت به اعتبارنامه برخی منتخبان اعتراض صورت گرفت، پرونده‌های اعتراضی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد که این روند در حال انجام بوده و پرونده‌ها به شورای نگهبان ارسال می‌شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۲۲تیر ۱۳۹۹، شماره 3835 ؛ 22 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز  یکشنبه ۲۲تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین