آخرین خبر و آمار ابتلا به کرونا در اصفهان در ۱۲ خرداد

آخرین خبر و آمار ابتلا به کرونا در اصفهان در ۱۲ خرداد

آخرین خبر و آمار ابتلا به کرونا در اصفهان در ۱۲ خرداد
12 خرداد 1399, 18:21 / کد خبر:727500

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید به ابتلاء و بستری ۸۹ بیمار جدید مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: در این بازه زمانی تعداد ۵۷ بیمار با بهبودی وضعیت جسمانی ترخیص شدند.


آرش نجیمی در گفت و گو با ایمنا با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلایان به ویروس کرونا در طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: تعداد ۸۹ مورد بیمار جدید از افراد مشکوک به کرونا ویروس به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با علائم بالینی در بیمارستان‌ها بستری شدند.

وی تصریح کرد: همین زمان خوشبختانه تعداد ۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به جز کاشان و آران و بیدگل تحت مراقبت بودند با بهتر شدن وضعیت عمومی بیماری ترخیص شدند و باید دوره قرنطینه را در منزل تا بهبودی کامل طی کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آمار مبتلایان روز گذشته را ۸۱ بیمار مشکوک به کرونا اعلام کرده بود و تاکید کرد: اکنون درمجموع تعداد ۳۶۵ نفر از بیماران با علائم کووید ۱۹ بستری در مراکز درمانی ۲۲ شهرستان استان از ویروس کرونا رنج می‌برند و تحت مداوا هستند. متأسفانه از این تعداد ۸۵ نفر به نسبت وضعیت جسمی وخیم‌تری را دارند و این تعداد بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

نجیمی با اشاره به اینکه بیمارستان‌های خورشید و امین در کلانشهر اصفهان مرجع بستری بیماران مبتلا به کرونا است، اظهار کرد: شهروندان باید توجه داشته باشند که کرونا هنوز ریشه کن نشده است. از شهروندان تقاضا داریم رعایت بهداشت فردی را مورد توجه قرار دهند و علاوه بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۲۲تیر ۱۳۹۹، شماره 3835 ؛ 22 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز  یکشنبه ۲۲تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین