صدورکارت هوشمند برای تمام شهروندان
0 -

شهردار اصفهان خبر داد

صدورکارت هوشمند برای تمام شهروندان

صدورکارت هوشمند برای تمام شهروندان
19 اردیبهشت 1398, 14:43 / کد خبر:72777
شهردار اصفهان با بیان اینکه به‌زودی کارت‌های منزلت شهروندی از رده خارج خواهد شد، گفت: شهرداری اصفهان درصدد صدور کارت هوشمند برای تمام شهروندان است.

قدرت ا... نوروزی در برنامه رادیویی «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار کرد: شهرداری اصفهان به مناسبت ماه مبارک رمضان برنامه‌های متنوع آموزشی، فرهنگی و ورزشی را برای شهروندان برگزار می‌کند. او افزود: برخی از برنامه‌ها ازجمله مسابقات «جام مولای عرشیان» برای آقایان و مسابقات «بانوی قدسیان» ویژه بانوان در سال‌های گذشته نیز برگزار می‌شد، اما امسال در تمام رده‌های سنی با کیفیت بهتر برگزار خواهد شد. هم‌چنین چندین برنامه ورزشی برای جانبازان و معلولان تدارک دیده‌شده و در دست اقدام است. شهردار اصفهان با اشاره به برگزاری ویژه‌برنامه «چلچراغ» گفت: نشست‌های چلچراغ از ابتدای ماه مبارک رمضان شامل برنامه‌های تربیتی، اخلاقی و برنامه‌های مربوط به رفتارهای اجتماعی آغازشده که بی‌شک با اجرای این برنامه‌ها و استفاده عموم شهروندان فضای معنوی خوبی در شهر حاکم خواهد شد. نوروزی با تأکید بر آماده‌سازی فضای شهر اصفهان برای ماه رمضان، تصریح کرد: فضای شهر اصفهان با تلاش‌ نیروهای معاونت خدمات شهری شهرداری با انجام اقداماتی همچون شست و شوی معابر شهر، نظافت اطراف مکان‌های برگزاری مراسم‌های مذهبی آماده‌شده همچنین آذین‌بندی و نصب بنرهای ویژه این ماه انجام و شهر آماده‌شده تا ماه مبارک رمضان به‌خوبی سپری شود، البته امیدواریم تمام شهروندان با نهایت همکاری، خادمان خود در شهرداری را همراهی کنند. او گفت: رعایت حال افرادی که به‌عنوان مسافر به شهر اصفهان سفر می‌کنند نیز پیش‌بینی‌شده تا ضمن رعایت شئونات اسلامی و مسائل مربوطه بتوانند در شهر به‌خوبی رفت‌وآمد داشته باشند.

بار سنگین آبادانی و زیبایی شهر بر دوش کارگران شهرداری

شهردار اصفهان با اشاره به اجرای ویژه‌برنامه‌های شهرداری اصفهان برای کارگران خود، تصریح کرد: امسال اقدام جدید شهرداری برگزاری ویژه‌برنامه شاد و مفرح برای کارگران شهرداری و خانواده آنها طی پنج شب متوالی در شهر رؤیاها بود، زیرا بار سنگین آبادانی و زیبایی شهر بر دوش کارگران شهرداری است. او ادامه داد: پنج شب برگزاری جشن برای کارگران شهرداری اصفهان یک تجربه بسیار خوب بود و خوشحالیم کارگران همراه با خانواده خود در محیط شهر رؤیاها حضور یافتند و از اجرای برنامه‌ها لذت بردند و البته ابراز خرسندی آنها بالاترین تشویق برای مدیریت شهری بود. نوروزی تأکید کرد: بی‌شک در سال‌های آینده این برنامه‌ها با کیفیت بهتر و رفع نقصان‌های احتمالی اجرا خواهیم کرد تا کارگران بتوانند همراه با خانواده خود از امکانات خوب بهره‌مند شوند. او به کارگران شهرداری خسته نباشید گفت و به آنها قول داد امکانات لازم فراهم شود تا آنها نیز بتوانند همراه با خانواده خود از این مکان‌ها و امکانات آن استفاده کنند.

حذف تردد خودروهای سنگین در شهر با ایجاد حلقه حفاظتی

شهردار اصفهان در پاسخ به سؤال یکی از شهروندان که از تردد خودروهای سنگین بویژه تانکرهای سوخت‌رسان از خیابان دوطبقه امام خمینی که باعث ایجاد آسیب به این پل می‌شود، گلایه داشت، گفت: در طراحی این‌گونه پل‌ها به‌گونه‌ای اقدام می‌شود که تردد این‌گونه وسایل نقلیه آسیبی به پل‌ها وارد نکند، اما تردد خودروهای سنگین در طولانی‌مدت باعث آسیب به پل‌ها می‌شود. او تأکید کرد: رانندگان خودروهای سنگین که به‌عنوان‌مثال قصد حرکت به سمت شهر شیراز را دارند، نباید از این مسیر استفاده کنند بلکه باید از کمربندی شهر نجف‌آباد به سمت اتوبان ذوب‌آهن حرکت کنند ازاین‌رو لازم است پلیس راهور در ابن باره اعمال قانون کرده و از تردد این خودروها در خیابان‌های شهر ممانعت کند. نوروزی با بیان اینکه احداث جاده فرزانگان یکی از پروژه‌های مهم شهر است، گفت: پس از بهره‌برداری از این پروژه، دیگر خودروهای سنگین وارد معابر شهر نخواهند شد. او با اشاره به ویژگی‌های حلقه حفاظتی شهر اصفهان، تصریح کرد: دو پل بزرگ این حلقه ازجمله تقاطع غیر هم‌سطح در بزرگراه شهید اردستانی و مجموعه پل‌ها و تقاطع غیر هم‌سطح نصف جهان در مجاورت کارخانه قند است تا حلقه حفاظتی شهر که ۵۰ کیلومتر آن در محدوده شهر واقع‌شده و مابقی در سایر شهرهای مجاور قرارگرفته و در مجموع ۷۶ کیلومتر طول دارد، اجازه تردد خودروهای سنگین را به داخل شهر ندهد. شهردار اصفهان تأکید کرد: شهرداری سهم خود در احداث حلقه حفاظتی شهر را آغاز کرده تا خودروهای سنگین امکان ورود به داخل شهر را نداشته باشند، البته رانندگان این خودروها نیز با ساخت رینگ تمایلی به تردد در خیابان‌های شهر به لحاظ وجود ترافیک سنگین و اتلاف وقت و احتمال خطر تصادف نخواهند داشت. او با بیان اینکه سیاست شهرداری اصفهان تکمیل حلقه حفاظتی شهر است، گفت: ساخت جاده از جاده مجاور سیتی‌سنتر آغاز، تعریض جاده انجام و از پل اشکاوند تا کارخانه قند تعریض جاده و از پل نصف جهان تا جاده فرودگاه آزادسازی‌های سنگین انجام خواهد شد که امیدواریم مالکان پلاک‌های در مسیر در انجام فرایند آزادسازی با شهرداری همکاری کنند. نوروزی تصریح کرد: ادامه حلقه حفاظتی شهر از جاده فرودگاه به سمت جاده فرزانگان است که در این جاده فعالیت به‌صورت دو شیفت فعالیت در حال انجام است، در ادامه باید از قسمت حریم دولت‌آباد ساخته شود و به سمت خورزوق و شهر ابریشم برود، اگر این اتفاق محقق شود، شهر اصفهان از بسیاری حوادث محافظت خواهد شد. او با اشاره به خرابی تعدادی از پل‌های مکانیزه شهر ازجمله پل مکانیزه بزرگراه چمران رو به روی خیابان آل محمد، اظهار کرد: در گذشته نگهداری پل‌های مکانیزه بر عهده بخش خصوصی بود، اما در حال حاضر شهرداری نگهداری آنها را خود برعهده‌گرفته است، تلاش می‌کنیم مشکلات آنها برطرف شود، البته بخش زیادی انجام‌شده، اما گاهی نیاز به قطعات داریم که به دلیل شرایط تحریم برای تأمین قطعات با مشکلاتی مواجه هستیم. شهردار اصفهان تأکید کرد: باید نواقص پل‌های مکانیزه شهر رفع شود تا شهروندانی که امکان حرکت از پل‌های معمولی را ندارند، برای رفت‌وآمد مشکل نداشته باشند.

صدور کارت‌های هوشمند تا دو ماه آینده

او با اشاره به تعیین تکلیف صدور کارت منزلت شهروندی که مورد سؤال یکی از شهروندان اصفهانی بود، گفت: گروه هدف کارت منزلت بازنشستگان و برخی دیگر از گروه‌ها بود که این افراد از کارت‌های منزلت هنگام استفاده از اتوبوس و مراکز تفریحی استفاده می‌کردند، اما در حال حاضر سامانه مربوطه در حال تغییر است. نوروزی خاطرنشان کرد: شهرداری اصفهان درصدد صدور کارت هوشمند برای تمام شهروندان است تا رفتار مردم کنترل شود، وقتی شهروندی این کارت را در اختیار داشته باشد و از محل‌های مربوط به زباله استفاده کند یعنی زباله را در جای خود قرار دهند، کارت هوشمند می‌تواند این اقدام را ثبت کند، هنگام تفکیک پسماند یا استفاده از مترو و اتوبوس از کارت هوشمند استفاده می‌شود و نشان می‌دهد تا چه حد شهروندان از این امکانات درست استفاده می‌کنند همچنین با استفاده از کارت هوشمند شهرداران مناطق می‌توانند همه موارد را کنترل کنند، البته رفتارهای درست شهروندان مورد تشویق قرار می‌گیرد. او با بیان اینکه کارت‌های منزلت شهروندی از رده خارج خواهد شد، افزود: به‌زودی فراخوان اعلام تا شهروندان در سامانه مربوطه ثبت‌نام کنند و تا دو ماه آینده کارت‌های هوشمند صادر می‌شود. شهردار اصفهان تأکید کرد: کاربری کارت‌های هوشمند مورداستفاده عموم همچنین افرادی که در گذشته کارت منزلت در اختیار داشتند، خواهد بود و این کارت‌ها می‌تواند به رفع مسائل ترافیک، کاهش آلودگی، روان‌سازی رفت‌وآمدها در معابر شهر کمک کند.

تسهیلات ویژه برای فعالیت بخش خصوصی ناوگان اتوبوس‌رانی

او با بیان اینکه امسال شهرداری اصفهان ۱۰ میلیارد تومان به خود مالکان و شرکت‌های فعال بخش خصوصی اتوبوس‌رانی کمک کرده و تراکنش‌ها را تا ۲۰ درصد کاهش داده است، افزود: این موضوع به این معنا است که در گذشته وقتی مسافر کرایه خود را پرداخت می‌کرد، پول تا ۴۸ ساعت در حساب شرکت اتوبوس‌رانی می‌ماند و پس‌ازآن ۷۰ درصد به حساب شرکت یا مالک پرداخت می‌شد و بقیه برای پرداخت بدهی‌ها و وام‌ها باقی می‌ماند، درحالی‌که امسال برای کمک به این بخش ۷۰ درصد واریزها به حساب شرکت یا خود مالکان را به ۹۰ درصد افزایش دادیم و تنها پنج درصد به حساب اتوبوس‌رانی واریز می‌شود تا حساب‌های خود را با بخش خصوصی تسویه کند و پنج درصد نیز برای اصفهان کارت باقی خواهد ماند. شهردار اصفهان تأکید کرد: در حال حاضر شرایط برای فعالیت بخش خصوصی اتوبوس‌رانی مساعد شده که با گزارش پخش‌شده از سیمای اصفهان بسیار تفاوت دارد، ازاین‌رو مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی اصفهان باید در فرصت مناسب توضیحات کامل را برای شهروندان ارائه کند.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 30 اردیبهشت 98، شماره 3515 ؛ 30 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 30 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین