خوشبختی ذوب‌آهن زیر باران سنگ
0 -

سبزپوشان اصفهانی در کربلا جشن صعود بر پا کردند

خوشبختی ذوب‌آهن زیر باران سنگ

خوشبختی ذوب‌آهن زیر باران سنگ
19 اردیبهشت 1398, 14:54 / کد خبر:72780
ذوب‌آهن حالا تنها پرچم‌دار فوتبال ایران در فوتبال است. تیمی که سه‌شنبه در ورزشگاه اسپورت سیتی کربلا با کسب تساوی مقابل الزور راهی مرحله حذفی لیگ قهرمانان شد. ذوبی‌ها در حالی به این موفقیت ارزشمند دست یافتند که در بدترین شرایط وارد رقابت‌ها شد.

امیرحسین احتشامی-اصفهان امروز: حضور در مرحله پلی اف و گذر از سد نمایندگان کویت و قطر ارزش‌های کاری سبزپوشان اصفهانی را بیشتر نمایان می‌کند. اما آنچه در بازی برگشت با الزورا برای ذوب‌آهن رقم خورد حکایت از عطش سیری‌ناپذیر شاگردان منصوریان برای ادامه روند صعودیشان بود. تیمی که تا دقیقه 92 از حریف عقب است پا پس نمی‌کشد و سرانجام هم با گلی ویرانگر به نتیجه لازم دست پیدا می‌کند. گلی که هواداران الزورا را تا مرز جنون پیش می‌برد تا جایی که بارانی از سنگ بر سر بازیکنان ذوب‌آهن فرود می‌آید و در این میان قاسم حدادی فر هم با ضربه تماشاگر میزبان که مشخص نیست چگونه به زمین راه پیداکرده است، نقش بر زمین می‌شود. اما ذوبی‌ها باوجوداین اتفاقات تلخ همچنان در زمین می‌مانند وتا داور سریلانکایی تصمیم نهایی‌اش را بگیرد. تصمیمی برای ادامه چند دقیقه وقت باقی‌مانده که خیلی زود هم به پایان می‌رسد. آخرین تصویر جالب از این دیدار هم عجله همین داور سریلانکایی برای ترک زمین و البته حوصله بازیکنان ذوب‌آهن برای خارج شدن از زمین است. ظاهرا آن‌ها فراموش کرده بودند آدرنالین خون هواداران عراقی الزورا تا چه میزان بالاست و دیگر کنترلی بر اعصاب خودشان ندارند.

علیرضا منصوریان دقیقا می‌دانست از بازی با الزورا چه می‌خواهد. سرمربی ذوب‌آهن که تیمش با کسب یک تساوی هم راهی مرحله بعد می‌شد برخلاف انتظار تاکتیک محافظه‌کارانه‌ای را در پیش نگرفت. منصوریان با به میدان فرستادن عناصر هجومی همچون میلاد فخرالدینی، محمدرضا حسینی و زبیر نیک‌نفس که بازیکنانی تکنیکی محسوب می‌شوند سعی داشت تااندازه‌ای بر میزبان فشار آورد که تیم الزورا فرصتی برای طراحی حملات پیدا نکند. از سوی دیگر منصوریان در روزی که ارسلان مطهری را به همراه نداشت پلان دوم هجومی تیم خود را به نمایش گذاشت و اتفاقا توانست بهترین استفاده را از آن ببرد. مثلث هجومی ماریون، حسینی، اوساگوانا، همانی بود که می‌توانست کار تیم عراقی را یکسره کند. ارسال‌های ایستا با ماریون سیلوا بود و ارسال‌های در حال حرکت با محمدرضا حسینی و در حالی میانه‌های نیمه نخست سپری می‌شد مخلوطی از حرکات و همکاری همین سه بازیکن، وقتی ضلع چهارمی به آن‌ها پیوست نخستین گل بازی را رقم زد.زیبر نیک‌نفس در دهانه دروازه ضربه سر محمدرضا حسینی را تکمیل کرد و دروازه جلال حسن را گشود تا ذوبی‌ها مزد برتری مطلق خودشان را به دست آورند. درحالی‌که به نظر می‌رسید سبزپوشان اصفهانی با همین برتری راهی رختکن شوند تیم عراقی بروی یک حمله نصف و نیمه به گل تساوی رسیدند تا همه‌چیز برابر شود.

تعویض طلایی منصوریان و صعود ذوب‌آهن

در نیمه دوم شرایط عجیبی بر تیم ذوب‌آهن حاکم شد. بازیکنان الزورا هر بار که اراده می‌کردند از کناره‌ها می‌توانستند خود را به محوطه و دروازه ذوبی‌ها برسانند و این اتفاق در جناح راست بسیار بیشتر افتاد. الزورایی ها در نیمه دوم جای ذوبی‌ها را در کسب عنوان برترین تیم گرفته بودند خیلی زود توانستند از برتری خود استفاده کنند و گل دوم را وارد دروازه حریف ایرانی کنند. عبدالرحیم در دقیقه 61 پای عرضی هم‌تیمی‌اش را در میان غفلت خط دفاعی میهمان به تور دروازه رشید مظاهری دوخت تا همه‌چیز به کام شاگردان حکیم شاکر شود. پس‌ازاین گل ذوبی‌ها که اثری از بازی هدفمندشان در نیمه نخست نبود سعی کردند به زمین و زمان بزنند تا بتوانند به گل تساوی و کسب یک امتیاز حیاتی برسند اما تلاش آن‌ها بی‌نتیجه بود تا اینکه علی منصوریان تصمیم گرفت تعویض طلایی خود را رو کند. حبیب زاده همانی بود که باید گلیم تیمش را از آب بیرون می‌کشید. البته حبیب زاده 16 دقیقه منظر ماند تا این‌که ارسال بلند ارسال نژادمهدی با ضربه سر محمدزاده از روی خط محوطه جریمه توپی تندوتیز برای بازیکن تازه وارد مهیا کرد و او توانست با هوشیاری کامل، شبی رویایی را برای هم‌تیمی‌هایش رقم بزند.

بازی ذوب‌آهن و النصر حساس شد

ذوب‌آهن با کسب تساوی مقابل الزورا عدد امتیازهایش را به 11 رساند و همین امتیاز کافی بود تا صعود آن‌ها از مرحله گروهی قطعی شود. از سوی دیگر بازی حساس النصر عربستان و الوصل امارات با برتری تیم سعودی به پایان رسید تا تکلیف تیم‌های صعودکننده از گروه A مشخص شود. تنها ابهام باقی‌مانده به جایگاه تیم‌های اول و دوم این گروه بازمی‌گردد که پس از بازی آخر یعنی رویارویی دو تیم ذوب‌آهن ایران و النصر عربستان مشخص خواهد شد. اگر در آن دیدار شاگردان منصوریان موفق به کسب تساوی هم شوند عنوان تیم نخست گروه را به خودشان اختصاص خواهند داد اما در صورت شکست با کسب رتبه دومی پای به مرحله حذفی خواهند گذاشت.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 30 اردیبهشت 98، شماره 3515 ؛ 30 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 30 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین