حمایت از استارتاپ ها رونق تولید و اشتغال را به همراه دارد
0 -

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اصل 44 مجلس شورای اسلامی:

حمایت از استارتاپ ها رونق تولید و اشتغال را به همراه دارد

حمایت از استارتاپ ها رونق تولید و اشتغال را به همراه دارد
19 اردیبهشت 1398, 16:44 / کد خبر:72791
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اصل 44 مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از استارت آپ رونق تولید، بهبود فضای کسب‌وکار و اشتغال‌زایی را به همراه خواهد داشت.

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با ایرنا افزود: اگرچه شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی وضعیت تولید و کسب‌وکار را با اختلال روبه‌رو کرده است، اما استارتاپ‌ها که بیشتر مبتنی بر دانش و فناوری‌های روز فعالیت می‌کنند می‌توانند سبب بهبود اوضاع بخصوص رفع بیکاری شوند.

نماینده اصفهان در مجلس، جذب سرمایه و گسترش در زمان کم را از مزایای استارت آپ ها برشمرد و اظهار داشت: فناوری اطلاعات و ارتباطات موردتوجه تمامی کشورهاست و همین امر می‌تواند به جذب سرمایه‌گذاران کمک کند.

او با تاکید بر رفع موانع در این زمینه تصریح کرد: کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، جلساتی را با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و فعالان این حوزه برگزار کرد و هدف ما توسعه این دانش و به دنبال آن کسب‌وکارهای شکل گرفته از آن خواهد بود.

او به نقش اشتغال‌زایی استارتاپ ها اشاره و اضافه کرد: در شرایط تحریم و وضعیت اقتصادی فعلی، کسب‌وکارهای مجازی و همچنین مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به‌خوبی فعالیت کنند که لازمه آن خلاقیت و نوآوری هست.

فولادگر ساماندهی استارتاپ ها را ضروری دانست و گفت: جلساتی با اتاق بازرگانی و فعالان استارت آپ ها برای حمایت بیشتر ازاین‌گونه مشاغل برگزار شد و امیدواریم حمایت‌های لازم برای موفقیت هرچه بیشتر آن‌ها افزایش یابد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی تصریح کرد: فاصله گرفتن از کسب‌وکارهای سنتی و فعالیت در بستر فضای مجازی همواره با مخالفت و مقاومت‌هایی روبه‌روست و همین امر کار را برای فعالان سخت می‌کند که البته می‌توان با فرهنگ‌سازی بر این چالش فائق آمد.

او سو استفاده برخی در کسب‌وکارهای مبتنی بر فضای مجازی را برای توسعه استارت آپ ها مضر دانست و ادامه داد: اعتماد کم و یا بی‌اعتمادی هم می‌تواند به‌عنوان مشکلی در این عرصه مطرح کرد و باید با نظارت بیشتر، جلب اعتماد و نظر مردم و بهبود خدمات، زمینه اعتمادسازی را فراهم کرد.

فولادگر رفع آیین‌نامه‌ها و قوانین دست و پاگیر برای این کسب‌وکارها را ضروری خواند و گفت: این امر نیازمند مشارکت و همکاری تمامی سازمان‌ها و نهادهاست.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 30 اردیبهشت 98، شماره 3515 ؛ 30 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 30 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین