۱۳۷۰ زندانی مالی منتظر رهایی
0 -

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان گفت:

۱۳۷۰ زندانی مالی منتظر رهایی

۱۳۷۰ زندانی مالی منتظر رهایی
21 اردیبهشت 1398, 11:15 / کد خبر:72800
یک هزار و ۳۷۰ زندانی محکوم مالی در زندان‌های این استان به سر می‌برند و چشم انتظار کمک خیران برای رهایی هستند که تاکنون ۲۴ نفر آنها در ۴ روز ماه رمضان آزاد شدند.
اسدالله گرجی‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در استان اصفهان اظهار داشت: یک هزار و 370 زندانی در انتظار کمک خیران هستند که برای آزادی این زندانیان مبلغ 250 میلیارد تومان نیاز است.
وی افزود: علت محکومیت زندانیان مالی مشکلات و شرایط متغیر اقتصادی و وقوع حوادث غیرمترقبه مانند تصادف و غیره است.
مدیرکل زندان‌های استان اصفهان با بیان اینکه ورود خیران به این حوزه بسیار مهم است، گفت: با ورود آنها می‌توانیم این زندانیان را آزاد کنیم و به آغوش خانواده‌هایشان بازگردانیم.
وی تصریح کرد: کمک خیران یک طرف قضیه است و طرف دیگر، رضایت شکات است که کمک بسیار بزرگی به این جامعه هدف خواهد کرد و سال گذشته  50 میلیارد تومان رضایت شکات را در آزادسازی زندانیان داشتیم.
گرجی‌زاده ادامه داد: از خیران و شکات درخواست می‌کنیم که به یاری زندانیان مالی بشتابند و گذشته از اجر معنوی، دل خانواده‌های این زندانیان را شاد کنند.
وی با اشاره به تعداد زندانیان مالی سال گذشته، اظهار داشت: یک هزار و 240 زندانی غیر عمد در زندان‌های استان اصفهان محبوس بودند،  میزان بدهی آنان 120 میلیارد تومان بود که از زندان‌های استان آزاد شدند، همچنین 50 میلیارد تومان آن رضایت شکات بود.
مدیرکل زندان‌های استان اصفهان خاطرنشان کرد: سال گذشته در بحث آزادسازی زندانیان، استان اصفهان مقام اول کشور را به دست آورد و استان تهران رتبه دوم و استان فارس رتبه سوم را کسب کرد.
وی افزود: با گذشت 4 روز از ماه مبارک رمضان امسال 24 نفر زندانی مالی از طریق کمک‌های خیران، ستاد دیه و برنامه یک شهر ضیافت با مبلغ 500 میلیون تومان آزاد شدند.
گرجی‌زاده گفت: 18 نفر از طریق ستاد دیه،کمک مردمی و برنامه روتین و 6 نفر هم از طریق برنامه تلویزیونی یک شهر ضیافت به آغوش خانواده بازگشتند.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 30 اردیبهشت 98، شماره 3515 ؛ 30 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 30 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین