تأثیر یوگا بر کاهش افسردگی و اضطراب زنان
0 -

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد؛

تأثیر یوگا بر کاهش افسردگی و اضطراب زنان

تأثیر یوگا بر کاهش افسردگی و اضطراب زنان
22 اردیبهشت 1398, 14:53 / کد خبر:72836
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد، یوگا به عنوان یک روش مدیریت استرس در کاهش افسردگی و اختلالات اضطرابی موثر است.
به گزارش ایسنا و به نقل از " ncbi"، این مطالعه با هدف بررسی تاثیر یوگا در کاهش علائم افسردگی و اضطراب در زنان مراجعه کننده به درمانگاه یوگا در سال 2009 انجام شد.
در این مطالعه نمونه‌ای از زنان در بازه زمانی ژوئیه 2006 تا ژوئیه 2007 که به یک درمانگاه یوگا مراجعه می‌کردند، مورد بررسی قرار گرفتند. موارد با استفاده از پرسشنامه اطلاعات شخصی و آزمون‌های بک و اسپیلبرگر مورد بررسی قرار گرفتند.
شرکت کنندگان به صورت تصادفی در دو گروه آزمایشی و گروه کنترل تقسیم شدند. گروه آزمایشی (34 نفر) در دو کلاس یوگا دو بار در هفته به مدت 90 دقیقه و مدت زمان دو ماه شرکت کردند. گروه کنترل(31 نفر) تمرینات یوگا دریافت نکردند. هر دو گروه بعد از مطالعه دوره دو ماهه دوباره بررسی شدند.
پس از این دوره، میانگین شیوع افسردگی در گروه آزمایش قبل و بعد از مداخله یوگا از نظر آماری معنی‌دار نبود. با این حال، هنگامی که گروه آزمایش با گروه کنترل مقایسه شد، زنان در کلاس‌های یوگا کاهش معنی داری در اضطراب نشان دادند.
نتایج این تحقیق ثابت کرد که مشارکت در کلاس یوگا در دو ماه منجر به کاهش قابل ملاحظه ای در سطوح اضطراب در زنان مبتلا به اختلالات اضطرابی می‌شود.
این مطالعه نشان می دهد که یوگا می تواند به عنوان یک درمان مکمل یا یک روش جایگزین برای درمان اختلالات اضطرابی در نظر گرفته شود.
به گزارش ایسنا، مقاله «تأثیر یوگا بر افسردگی و اضطراب زنان»  به عنوان پراستنادترین مقاله مریم قاسمی در سال ۲۰۰۹ منتشر شده که تاکنون ۲۸۲ بار مورد استناد قرار گرفته است. 
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 30 اردیبهشت 98، شماره 3515 ؛ 30 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 30 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین