مدیران اصفهانی راه سازمان برنامه‌وبودجه را بلد نیستند
0 -

استاندار اصفهان:

مدیران اصفهانی راه سازمان برنامه‌وبودجه را بلد نیستند

مدیران اصفهانی راه سازمان برنامه‌وبودجه را بلد نیستند
28 اردیبهشت 1398, 18:52 / کد خبر:72919
استاندار اصفهان گفت: تعامل و ارتباط مدیران استان با بدنه سازمان برنامه‌وبودجه در تهران باید افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی در نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در استانداری افزود: مدیران اصفهانی راه سازمان برنامه‌وبودجه تهران و راهروهای این سازمان را بلد نیستند.

او اظهار داشت: از مدیران دستگاه‌های اجرایی اصفهان می‌خواهم که دست کم ماهی یک‌بار به این سازمان سر بزنند و امور مربوط به از جمله کشاورزی، آموزش‌وپرورش، دانشگاه‌ها و میراث فرهنگی را پیگیری کنند.

استاندار اصفهان با بیان این که مصوبات کارگروه‌های مختلف در این جلسه مطرح می‌شود، بیان کرد: حدود 121 مصوبه در راستای افزایش اشتغال و سرعت بخشیدن به کارهای مردم مربوط به کارگروه زیربنایی در جلسه روز گذشته ارائه شد.

رضایی اضافه کرد: همچنین کمیته‌های کارشناسی که عملکرد خوبی در تبصره‌های مختلف بودجه داشتند تشویق و تذکرات لازم هم به مدیرانی که عملکرد ضعیفی نسبت به این تبصره یا تشکیل کارگروه‌ها داشتند، داده شد.

او تصریح کرد: بنای ما در استان بر این است که تا حد امکان نسبت به‌سرعت بخشی به کارها به‌ویژه در طرح‌های سرمایه‌گذاری موردعلاقه مردم بیفزاییم.

استاندار اصفهان گفت: اقداماتی در راستای صدور مجوز بی‌نام این‌گونه پروژه‌ها انجام شده که سرمایه‌گذار نیازی به صرف وقت و انجام کارهای اداری آنها نداشته باشد.

او اضافه کرد: قرار بر این شده که همه دستگاه‌های اجرایی که مجوزها را صادر می‌کنند آن را در کمترین زمان انجام دهند و پروسه‌ها و پروتکل‌های اجرایی را در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

استاندار اصفهان اضافه کرد: مدیریت آب محلی و منطقه‌ای نیست بلکه یک موضوع ملی است و باید در سطح ملی به ما کمک کنند و مسئله را حل‌وفصل کنند.

او تصریح کرد: اجرای پروژه بهشت‌آباد گام اول عملی و اجرایی در راستای حل مشکل آب استان اصفهان است و تا زمانی که مسئله آب آشامیدنی ما حل نشده نمی‌توانیم آب را به تالاب گاوخونی اختصاص دهیم.

به گفته او کمک سازمان محیط‌زیست کشور به اجرای پروژه بهشت‌آباد و تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود با استفاده از تجربه خوب دریاچه ارومیه از مهم‌ترین راه‌های کمک عملی و اجرایی در راستای احیای تالاب گاوخونی محسوب می‌شود.

رضایی با اشاره به طرح جامع و پروتکلی هم در رابطه با تالاب بین‌المللی گاوخونی در این جلسه ارائه شد افزود: حمایت صددرصدی مدیریت استان را در این رابطه اعلام می‌کنیم اما سازمان محیط‌زیست کشور باید پیگیری‌های لازم را برای تامین آب بر مبنای حق آبه این تالاب و رعایت حق آبه کشاورزان انجام دهد تا بتوانیم برای حفظ و بقای تالاب گاوخونی هم قدم موثری برداریم.

استاندار اصفهان با بیان این که سال گذشته 6 هزار 240 میلیون ریال برای تبصره 19 در استان جذب شد، خاطرنشان کرد: این مبلغ در سال جاری حدود 33 درصد اضافه شد که عملکرد آن تا یک ماه آینده منتشر خواهد شد و در اختیار مردم استان قرار خواهد گرفت.

او گفت: باید عملکرد مقایسه‌ای و جایگاه استان در تبصره 19 را با سایر استان‌ها در جلسه آینده این شورا ارائه شود و از مدیران این استان می‌خواهم که کتاب بودجه را همانند یک درس‌ومشق روزانه مطالعه و حفظ کنند.

شورای برنامه‌ریزی در استان سال گذشته 9 نشست برگزار کرد که این نشست‌ها 40 مصوبه به دنبال داشت و از این تعداد 38 مصوبه اجرایی شده و 2 مصوبه تاکنون اجرایی نشده است.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 27 خرداد 98، شماره 3535 ؛ 27 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 27 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین