جوان مولد نباید محبوس باشد
0 -

استاندار اصفهان در ویژه‌برنامه آزادی زندانیان:

جوان مولد نباید محبوس باشد

جوان مولد نباید محبوس باشد
1 خرداد 1398, 14:31 / کد خبر:72973
استاندار اصفهان با حضور در ویژه‌برنامه یک شهر ضیافت تأکید کرد باید اقداماتی انجام شود تا از تعداد ورودی‌ها به زندان کاسته شود ازاین‌رو باید با اقدامات مختلف ماهیگیری را به زندانیان یاد بدهیم.
عباس رضایی افزود: این برنامه‌ها با نشاط بیش از گذشته ادامه داشته باشد چراکه آزادی یک زندانی آزادی ما از زندان نفس و زندان وابستگی‌هاست. استاندار اصفهان ادامه داد: تعدادی از جوانان که هریک می‌توانند تولیدکننده و فرد مفیدی برای جامعه باشند در زندان به لحاظ مالی محبوس هستند. رضایی بیان کرد: هماهنگی، همدلی و نوع‌دوستی مردم و ‌خیریه‌ها در جامعه به مرحله نهایی خود رسیده است چراکه می‌توانند نشاط را به خانواده‌های زندانیان بازگردانند. او تصریح کرد: اگر وابستگی‌ها را از میز، قدرت، ثروت و تملک‌ها رها کرده و به‌سوی اهداف و حرکت‌های خیرخواهانه پیش برویم لذت معنوی را شاهد خواهیم بود.
در این برنامه با حضور استاندار و‌ دیگر مسئولان اصفهان مبلغی بیش از 2 میلیارد و 750 میلیون ریال برای آزادی یک زندانی با محکومیت مالی پرداخت و این زندانی آزاد شد. شبکه اصفهان از یکم ماه مبارک رمضان ویژه‌برنامه یک شهر ضیافت را با هدف ترویج فرهنگ مددرسانی، توسعه خیر محوری و گذشت در جامعه اسلامی اصفهان تهیه و پخش می‌کند. ویژه‌برنامه یک شهر ضیافت به‌صورت زنده با حمایت اداره کل زندان‌ها و همکاری عموم مردم نوع‌دوست اصفهان به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و کمک به خانواده زندانیان نیازمند می‌پردازد. در این برنامه تعدادی از کارگران شرکت سهامی ذوب‌آهن حضور داشتند که یک میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد توسط این شرکت پرداخت شد، همچنین خیریه مشکات حدود 155 میلیون تومان برای آزادی 21 زندانی پرداخت کرد.
آزادی ۴۱ نفر از زندان‌های اصفهان در ماه رمضان
مدیرکل زندان‌های استان اصفهان نیز گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۴۱ زندانی از زندان‌های استان اصفهان رهایی یافته‌اند. اسدا...گرجی زاده با بیان اینکه زندانیان جرائم غیر عمد استان اصفهان بیش از هزار و ۳۶۷ نفر است، اظهار کرد: از این تعداد جرائم غیر عمد هزار و ۱۱۵ نفر با محکومیت مالی، ۳۱۸ نفر با محکومیت به دلیل نفقه و ۴۲ نفر به دلیل عدم پرداخت دیون در زندان‌های استان به سر می‌برند. او در مورد مبلغ موردنیاز برای آزادی این تعداد زندانی جرائم غیر عمد افزود: برای آزادی این افراد بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان موردنیاز است. مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان اصفهان با بیان اینکه از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۴۱ نفر از این زندانیان از بند رهایی یافته‌اند، ادامه داد: اصل بدهی این زندانیان چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده است. او افزود: از این میزان یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان مربوط به گذشت شکات، ۱۰۰ میلیون تومان آورده زندانی و یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آورده خیران بوده است.
بیش از هزار و 500 نفر زندانی جرائم غیر عمد در زندان‌های استان اصفهان وجود دارد و برای آزادی آنها به 150 میلیارد تومان نیاز است. بیش از 14 هزار مددجو در زندان‌های استان اصفهان نگهداری می‌شوند که حدود 10 هزار نفر از آنها در مرکز استان و مابقی در اندرزگاه‌های شهرستان‌های استان نگهداری می‌شوند. چهار درصد زندانیان استان اصفهان را زنان و 96 درصد آنها را مردان تشکیل می‎دهند. استان اصفهان دارای 11 مجموعه اردوگاه، کانون اصلاح و تربیت و کادر نگهداری زندانیان است.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 27 خرداد 98، شماره 3535 ؛ 27 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 27 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین