حریرچی: اعمال محدودیت‌های استانی ضروری است

۱۶ هزار نفر از کادر درمان بیمارستان‌های دولتی کرونا گرفتند

حریرچی: اعمال محدودیت‌های استانی ضروری است

حریرچی: اعمال محدودیت‌های استانی ضروری است
10 تیر 1399, 07:53 / کد خبر:729901
حریرچی با ابراز نگرانی از ابتلا کادر درمان گفت: شمار مبتلایان کادر درمان به کرونا در بیمارستان‌های دولتی به ۱۶هزار نفر نزدیک شده است.
ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت علت افزایش آمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونایی را رعایت نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی برشمرد.
 
مهمترین علل افزایش متبلایان، تعطیلات عید فطر و جشن‌های عروسی و مراسم‌های ترحیم
معاون وزیر بهداشت اعلام کرد، از مهمترین علل افزایش متبلایان را تعطیلات عید فطر، جشن‌های عروسی و مراسم‌های ترحیم برشمرد و روند افزایشی را خطرناک دانست و افزود: شمار بستری‌ها به حدی رسیده است که با کمبود تخت و تشدید فشار‌ها به کادر درمانی مواجه هستیم.
 
اعمال محدودیت‌های استانی
او با اشاره به دو رقمی بودن آمار مبتلایان در هفته قبل، افزود: همکاری مردم باعث شد تا کرونا را کنترل کنیم، اما از دو هفته اخیر متاسفانه آمار‌ها سه رقمی شده است.
 
حریرچی درباره پیشی گرفتن شمار بستری‌ها از شمار مرخصی هشدار داد و از مردم به ویژه جوانان درخواست کرد دستور العمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
 
معاون کل وزارت بهداشت درباره روند ابتلای کادر درمانی به کرونا ابراز نگرانی و اعلام کرد شمار مبتلایان کادر درمانی در بیمارستان‌های دولتی به ۱۶ هزار نفر نزدیک شده است.
 
او بازگشت برخی محدودیت‌ها را ضروری دانست و گفت: در برخی استان‌ها از جمله آذربایجان غربی برخی مکان‌ها از جمله سینما‌ها دوباره بسته شدند.
 
ماسک زدن مهمترین عامل پیشگیری
حریرچی، مهمترین راه کار پیشگیری از ابتلا به کرونا را همان ماسک زدن دانست و از مردم خواست در خانه بمانند، مگر برای کار‌های ضروری و معیشتی از خانه خارج شوند.
 
بیش از نیمی از فوتی‌های امسال مبتلایان به کرونا بوده‌اند
حریرچی گفت: به طور متوسط در هر ۴ ماه ۱۳۰ هزار فوتی در کشور ثبت می‌شود و امسال بیش از نیمی از فوتی‌ها، مبتلایان به کووید ۱۹ بوده‌اند.
 
ساخت واکسن کرونا در خوشبینانه‌ترین حالت ۱۲ تا ۱۴ ماه دیگر
معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه در خوشبینانه‌ترین حالت ۱۲ تا ۱۴ ماه دیگر واکسن کرونا در دسترس قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: کرونا شوخی بردار نیست و کاملاً جدی انسان‌ها را می‌کشد.
 
او با اشاره به اینکه متاسفانه تعداد فوتی‌ها سه رقمی شده است گفت: برگشت به ارقام تک رقمی دور است لذا ما با این ویروس درگیر خواهیم بود، در صد سال اخیر هیچ عامل ویروسی و باکتریایی در این مدت کوتاه تا این میزان کشته نداشت لذا باید کرونا را جدی گرفت، متاسفانه کرونا کادر درمان ما را هم نیز درگیر خود کرده است.
 
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹، شماره 3827 ؛ 12 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین