تکمیل پروژه‌های مسکن مهر اصفهان تا پایان شهریورماه
0 -

معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد

تکمیل پروژه‌های مسکن مهر اصفهان تا پایان شهریورماه

تکمیل پروژه‌های مسکن مهر اصفهان تا پایان شهریورماه
2 خرداد 1398, 17:24 / کد خبر:73004
معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: ۹۸ درصد واحدهای مسکن مهر استان اصفهان تکمیل شده اما دو درصد دیگر به دلیل مشکلاتی در پرداخت سهم از طرف مردم و تامین مصالح، نیمه‌تمام باقی‌مانده است که تا آخر شهریورماه تکمیل می‌شود.

ایمان طاهر در گفت‌وگو با ایمنا، با اشاره به اینکه کل سهمیه مسکن مهر استان اصفهان ۱۶۰ هزار واحد بوده است، اظهار کرد: نزدیک به هشت هزار واحد از این تعداد پیشرفت کمتر از ۳۰ درصد داشته است زیرا این واحدها فاقد متقاضی است که در فولادشهر نیز قرار دارند.

او افزود: بنابراین ۱۵۲ هزار واحد دارای متقاضی در اصفهان وجود دارد که از این تعداد ۱۴۹ هزار واحد آن تکمیل و تحویل مردم داده شده است.

معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: واحدهای تکمیل نشده بر اساس تعهد شورای مسکن استان باید تا پایان شهریورماه تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

طاهر با بیان اینکه علت‌های متعددی باعث کندی روند پیشرفت پروژه‌های مسکن مهر شده است، افزود: یکی از مهم‌ترین دلایل، تورم‌هایی است که از سال ۱۳۹۰ و سال گذشته در مصالح به وجود آمد، همچنین به دلیل اینکه پروژه‌های مسکن مهر معمولا مجتمع‌های ۱۰۰ واحدی و یا بیشتر است اگر برخی از صاحبان واحدها در مجتمع، آورده خود را پرداخت نکنند، روند تکمیل برای سایر واحدهای پروژه نیز کند خواهد شد.

او افزود: تعداد واحدهایی که در استان اصفهان باقی‌مانده باید حداقل یک سال پیش تمام می‌شد اما به دلیل اینکه توان اقتصادی مردم کاهش یافته و نتوانسته‌اند سهم خود در این پروژه‌ها را تسویه کنند، تکمیل پروژه‌ها با مشکل روبه‌رو شد.

معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان تاکید کرد: به‌غیراز سهم  مردم و تسهیلات بانکی منبع دیگری برای کمک به اتمام پروژه‌های مسکن مهر وجود ندارد بنابراین با مشکلات اقتصادی پیش آمده پیشرفت پروژه‌ها کند شده است.

طاهر افزود: به منظور تکمیل هر چه سریع‌تر واحدها با مردم مدارا کرده‌ایم اما هنوز تعدادی از صاحبان این واحدها سهم خود را تسویه نکرده‌اند.

او با بیان اینکه در ساخت مسکن مهر صرفا ساختمان مدنظر نیست، گفت: زمانی که یک خانه ساخته می‌شود، به ایجاد مراکز آموزشی و  آماده‌سازی زیرساخت‌ها نیاز دارد، قرار بود دولت بودجه‌ای برای آماده‌سازی این زیرساخت‌ها اختصاص دهد اما به دلیل اینکه اکنون دولت در وضعیت بحران اقتصادی قرار گرفته و با محدودیت منابع روبه‌رو است در پرداخت این بودجه تاخیر ایجاد شده است.

معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به مصوبه مجلس برای اختصاص یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به خدمات زیر بنایی مسکن مهر، گفت: اگر ۴۰ درصد از این مبلغ نیز اختصاص پیدا کند بیش از ۸۰ درصد پروژه‌های باقی‌مانده مسکن مهر در کشور تکمیل و راه‌اندازی می‌شود.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 29 خرداد 98، شماره 3537 ؛ 29 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 29 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین