سهیل مهدی: بازی پارس جنوبی جم و استقلال لغو نمی‌شود بلکه به تعویق می‌افتد

سهیل مهدی: بازی پارس جنوبی جم و استقلال لغو نمی‌شود بلکه به تعویق می‌افتد

سهیل مهدی: بازی پارس جنوبی جم و استقلال لغو نمی‌شود بلکه به تعویق می‌افتد
15 تیر 1399, 20:08 / کد خبر:730364
سرپرست سازمان لیگ گفت: تا زمان مشخص شدن نتیجه آزمایش استقلالی‌ها بازی این تیم با پارس جنوبی جم به تعویق می‌افتد.
 سهیل مهدی سرپرست سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد مثبت شدن تست کرونای تعدای از بازیکنان تیم های استقلال تهران و فولاد خوزستان، اظهار داشت: من مسئول کمیته برگزاری مسابقات هستم و جواب دادن به سوالات پزشکی بر عهده من نیست. به طور کلی آزمایشگاه‌هایی که مورد تایید وزارت بهداشت هستند از جمله بیمارستان مسیح دانشوری مورد احترام برایمان بوده و ما موظف هستیم از افرادی که تست آن‌ها مثبت می‌شود، آزمایش مجدد بگیریم تا صحت این موضوع اثبات شود. از افرادی که تست کرونای آن‌ها مثبت است در فاصله ۲۴ ساعته ۲ مرتبه آزمایش مجدد گرفته می‌شود.
او افزود: در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خیلی از باشگاه‌ها از جمله استقلال به سازمان لیگ کمک کرده اند. اگر مواردی از قلم افتاده باشد یا کاستی‌هایی هم دیده شود، از طریق ستاد مبارزه با کرونا در ورزش و ایفمارک پوشش داده می‌شود.

بازی پارس جنوبی جم و استقلال لغو نمی‌شود بلکه به تعویق می‌افتد

مهدی درباره وضعیت بازی پارس جنوبی جم و استقلال تهران، عنوان کرد: به هر دلیلی فارغ از مسئله کرونا ممکن است یک تیم حاضر به انجام بازی نشود. مسیر برگزاری مسابقه به این منوال است که گزارش بازی توسط داوران، ناظر بازی و هیئت فوتبال میزبان تهیه  و به سازمان لیگ تحویل داده می‌شود. اگر نتیجه آزمایش‌ها مثبت شود بازی به حالت تعویق در می‌آید تا در زمانی مناسب برگزار شود.
او افزود: سایر دیدار‌ها در زمان گفته شده، برگزار خواهد شد. هر مکانی که باشگاه ها راحت‌تر باشند نماینده پزشکی در محل حاضر شده و تست‌ها را انجام می‌دهد تا راستی آزمایی انجام شود. به خواسته تیم‌هایی که خواهان ۳ بر صفر شدن بازی‌ها هستند احترام می‌گذاریم، اما این مسائل در ارکان قضایی تصمیم گیری می‌شود. تعطیلی لیگ برتر هم به سازمان لیگ مربوط نمی‌شود. اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا و هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تعطیلی را به ما اعلام نکنند، مسابقات طبق روال قبلی برگزار خواهد شد. شهر اهواز برای انجام مسابقه به تایید رسیده بود.

اگر باشگاه‌ها در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی سهل انگاری کنند با جریمه رو به رو می‌شوند

رئیس سازمان لیگ در خصوص اینکه بازیکنان استقلال بار‌ها و بار‌ها در عکس‌های دسته جمعی و شادی‌های بعد از گل شرکت کرده اند، بیان کرد: خیلی از موارد در دستورالعمل بهداشتی، به خوبی اجرا نشد. افسران سلامتی که در ورزشگاه حضور دارند این موضوع را به ما گزارش می‌دهند. اگر میزان این اشتباهات از حدی فراتر رود با جریمه رو به رو می‌شود. نظرات در مورد برگزاری یا انجام نشدن مسابقات متفاوت است. فیفا دستور داده که تمام دستورات وزارت بهداشت اجرا شود.
سرپرست سازمان لیگ بیان کرد: من نمی‌توانم فورا در مورد برگزاری ۲-۳ هفته آتی مسابقات فکر کنم و جواب بدهم. ۱۶ تیم در لیگ حضور دارند و همکارانم بعد از بررسی همه چیز را منتشر خواهند کرد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹، شماره 3857 ؛ 16 مرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین