فرار مالیاتی در اصفهان به حداقل می‌رسد
0 -

مدیرکل امور مالیاتی اصفهان:

فرار مالیاتی در اصفهان به حداقل می‌رسد

فرار مالیاتی در اصفهان به حداقل می‌رسد
5 خرداد 1398, 18:15 / کد خبر:73041
مدیرکل امور مالیاتی اصفهان گفت: با اجرایی شدن طرح جامع مالیاتی در این استان، شناسایی افراد متخلف راحت‌تر انجام و حلقه فرار مالیاتی تنگ‌تر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، بهروز مهدلو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر توانسته‌ایم ۵۰ تا ۷۰ درصد زیرساخت‌ها برای اجرایی شدن طرح جامع مالیاتی را فراهم کنیم و در این خصوص بانک‌های اطلاعاتی در حال تکمیل است.

او با بیان اینکه شناسایی و وصول مالیات از افرادی که به‌رغم در آمدهای کلان مرتکب فرار مالیاتی می‌شوند از مطالبات بحق مردم و فعالان اقتصادی از ادارات امور مالیاتی است، افزود: الان به جایی رسیده‌ایم که می‌توانیم مؤدیان مالیاتی را شناسایی و افراد متخلف را به‌راحتی مورد پیگرد قرار دهیم و چنانچه چند بانک اطلاعاتی دیگر در اختیار ما قرار گیرد می‌توانیم به‌طور چشمگیری از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم.

مهدلو بیان کرد: چنانچه طرح جامع مالیاتی به‌طور کامل اجرایی شود اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان تنها بر پنج درصد پرونده‌های مالیاتی که خاص هستند متمرکز خواهد شد و امور مالیاتی این استان با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

مدیرکل امور مالیاتی اصفهان ادامه داد: این اداره کل طی ۹ ماه گذشته برای شناسایی و وصول فرارهای مالیاتی بسیار خوب عمل کرده است و در این خصوص یکی از استان‌های پیشرو کشور هستیم.

او اضافه کرد: سازمان مالیاتی به دنبال کسب رضایت مردم و فعالان اقتصادی است و به‌گونه‌ای عمل کند تا بتواند در زمینه رونق تولید کمک کند بنابراین انتظار دارد مؤدیان مالیاتی با این سازمان همکاری کنند.

مهدلو تصریح کرد: سال‌های گذشته بانک‌های اطلاعاتی در اختیار دستگاه مالیاتی کشور نبود اما اکنون با تهیه این بانک‌های اطلاعاتی به‌راحتی می‌توانیم به اطلاعات مربوط به فعالیت‌های اقتصادی دست یابیم و فعالان اقتصادی و مؤدیان مالیاتی بهتر است این اطلاعات را به‌طور شفاف در اختیار ادارات امور مالیاتی قرار دهند.

او ادامه داد: برای از بین بردن فرار مالیاتی در کشور و رسیدن به عدالت مالیاتی به هم‌افزایی و همکاری همه دستگاه‌ها، مردم و فعالان اقتصادی نیاز داریم و انتظار است که رسانه‌ها نیز در این راستا فرهنگ‌سازی کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در ادامه به شرایط سخت اقتصادی کشور که واحدهای تولیدی نیز متاثر از این شرایط هستند اشاره کرد و گفت: اداره امور مالیاتی استان اصفهان در این شرایط سخت اقتصادی با تهیه بسته حمایتی به یاری واحدهای تولیدی آمده و اقدام‌هایی را برای حمایت از واحدهای تولیدی انجام داده است.

او افزود: این بسته حمایتی در ۱۳ بند تهیه و در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان به تصویب رسیده است که بر اساس آن بدهی‌های مالیاتی عملکرد و ارزش‌افزوده و معوقات بلندمدت و پلکانی واحدهای تولیدی استان با رعایت ماده ۱۶۷ قانون مالیات‌های مستقیم به‌صورت تقسیط پرداخت خواهد شد. مهدلو مهلت استفاده از این بسته حمایتی را تا پایان دی سال جاری اعلام کرد.

او تشکیل اداره امور مالیاتی جدید در معاونت هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی استان را از جمله اقدام‌ها برای اجرای عدالت مالیاتی بیان کرد و افزود: سال گذشته ۸۰ درصد پرونده‌های مالیاتی مورد اختلاف در این اداره حل‌وفصل شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان استرداد اضافه پرداخت مالیات عملکرد و عوارض در کمترین زمان ممکن (حداکثر ظرف مدت یک ماه) به مؤدیان مالیاتی را از دیگر اقدام‌های این اداره کل برای حمایت از واحدهای تولیدی اعلام کرد و گفت: سال گذشته ۲۶۰ میلیارد تومان پول اضافه توسط اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان به مؤدیان ذی‌ربط بازگردانده شد.

او همچنین ارسال پاسخ استعلام بانک‌ها ظرف مدت کمتر از پنج روز برای دریافت تسهیلات را از دیگر اقدام‌ها برای حمایت از واحدهای تولیدی عنوان کرد و اظهار داشت: پیش‌ازاین، پاسخ استعلام‌ها ۲۰ روز طول می‌کشید.

مهدلو با اشاره به اینکه خرداد زمان ارائه اظهارنامه‌های اشخاص حقیقی است، گفت: استان اصفهان سال گذشته در این بخش ۵۵ درصد رشد داشت و امسال قصد داریم این میزان را ۱۰ درصد افزایش دهیم و انتظار داریم کسبه اظهارنامه‌های مالیاتی خود را به‌موقع تحویل دهند تا معافیت‌های مالیاتی آنها از بین نرود.

 

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 29 خرداد 98، شماره 3537 ؛ 29 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 29 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین