بازار لوازم خانگی از کنترل وزارت صنعت خارج شده است

افزایش قیمتها در سایه بی توجهی نهادهای نظارتی

بازار لوازم خانگی از کنترل وزارت صنعت خارج شده است

بازار لوازم خانگی از کنترل وزارت صنعت خارج شده است
16 تیر 1399, 11:27 / کد خبر:730427
عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه شاهد افزایش قیمت لوازم خانگی در سایه بی توجهی نهادهای نظارتی هستیم، گفت: متاسفانه بازار لوازم خانگی از کنترل وزارت صنعت خارج شده است.
حجت الاسلام سیدجواد حسینیکیا  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ضمن انتقاد از گرانی لوازم خانگی، اظهار داشت: متاسفانه به دلیل ضعف برنامه‌ریزی و نظارت وزارت «صمت» و دستگاههای نظارتی، قیمت‌ها ساعت به ساعت بالا می‌رود.
وی با بیان اینکه متاسفانه شاهد افزایش قیمت لوازم خانگی در سایه بیتوجهی نهادهای نظارتی هستیم، افزود: دستگاه‌های نظارتی و سازمان حمایت از مصرف کننده باید با نظارت دقیق بر بازار از سوءاستفاده سوداگران که با احتکار در تلاش هستند سودهای کلان به دست آورند جلوگیری کنند.
عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه بازار لوازم خانگی عملا از کنترل وزارت صمت خارج شده، گفت: گرانی در کشور بیداد می‌کند و عملاً معاونت حمایت از مصرف‌کنندگان وزارت صمت در کما به سر می‌برد، بازرسان نهادهای نظارتی و وزارت «صمت» در بازار حضورشان دردی را از گرانی درمان نمی‌کنند.
حجت الاسلام حسینیکیا با تاکید بر اینکه اختلال در عرضه لوازم خانگی یکی از دلایل گرانی این بازار است، اضافه کرد:  برخی فروشندگان و عرضه‌کنندگان از عرضه کالاهای خود ممانعت به عمل آورده و لوازم خانگی را احتکار می‌کنند که سازمان حمایت باید با نظارت و کنترل هر چه بیشتر به دنبال ساماندهی این وضعیت باشد.
نماینده مردم سنقر در مجلس با بیان اینکه اگر افزایش قیمتی که توسط تولیدکنندگان اعمال شده متناسب با گرانی مواد اولیه نباشد، باید با آنها برخورد شود گفت: در حال حاضر برخی واحدهای تولیدی تعطیل شدهاند میتوان با راهاندازی این واحدها شرایط را برای افزایش تولید و کاهش قیمتها فراهم کرد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹، شماره 3858 ؛ 19 مرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین