جباری: توقعات از وزنه‌برداری بالاست

رقابت کیانوش و سهراب برای المپیکی‌شدن جذاب است

جباری: توقعات از وزنه‌برداری بالاست

جباری: توقعات از وزنه‌برداری بالاست
19 تیر 1399, 08:20 / کد خبر:730741
مربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: مردم مانند همیشه از رشته وزنه‌برداری توقع کسب مدال دارند و ما هم باید این انتظارات را برآورده کنیم.
علی جباری، در خصوص آغاز شروع اردوهای تیم ملی وزنه‌برداری اظهار داشت: هنوز فدراسیون جهانی تاریخی به منظور برگزاری مسابقات اعلام نکرده است. بر همین اساس، نمی‌توانیم برنامه‌ریزی در خصوص برپایی اردوها داشته باشیم. ستاد مقابله با کرونا در ورزش هم مجوزی را در جهت برگزاری اردوها نداده است.
وی افزود: کادرفنی با تمامی ملی‌پوشان ارتباط دارد و وضعیت آنها را با شرایط ویژه و وسواس زیادی زیر ذره‌بین داریم. وزنه‌برداران تیم ملی در مرز آمادگی ۸۰ درصدی قرار دارند، اما با این حال شرایطشان به گونه‌ای است که هرگاه اردو‌ها آغاز شود، می‌توانند خود را به مرز آمادگی صددرصدی برسانند.
مربی تیم ملی وزنه‌برداری با اشاره به اینکه تعلل در آغاز اردوها به ضرر ورزشکاران است، گفت: در چنین شرایطی نمی‌توانیم به صورت کامل روی تمام نفرات نظارت داشته باشیم اما چاره‌ای نیست و باید با شرایط موجود فعلأ کنار آمد. تنها چند ماه دیگر به پایان سال میلادی باقیمانده و باید فدراسیون جهانی تقویم جدید را اعلام کند. احتمال اینکه حداقل تا دو ماه آینده هیچ مسابقه بین‌المللی نباشد زیاد است. فدراسیون جهانی پیش از آغاز هر مسابقاتی تقویم را اعلام می‌کند تا فرصتی حداقل یک ماهه تا چهل روزه برای آماده‌سازی داشته باشیم.
جباری با اشاره به اینکه انتظارات از وزنه‌برداری برای درخشش در المپیک بالا است، گفت: علی داوودی در برخی روز‌ها در ورزشگاه آزادی و باشگاه مهرآباد تمرین می‌کند از او انتظار مدال داریم. البته با توجه به دو سهمیه‌ای که به وزنه‌برداری در المپیک اختصاص داده شده مردم مانند همیشه از این رشته توقع کسب مدال دارند و ما هم باید این انتظارات را برآورده کنیم.
وی درباره رقابت رستمی و مرادی برای حضور در المپیک عنوان کرد: کیانوش و سهراب هر دو شانس حضور در المپیک را دارند، اما قرار گرفتن در بین هشت نفر برتر رنکینگ کار سختی است و باید عنوان بهترین ورزشکار قاره را به خود اختصاص دهند. کیانوش در شش ماه دوم هیچ امتیازی نگرفته است و سهراب هم تنها در مسابقات سوئیس شرکت کرده که امتیاز خوبی کسب نکرد. رقابت بین این دو نفر برای رفتن به المپیک جذاب است.
مربی تیم ملی وزنه‌برداری درخصوص دعوت از نفرات جدید به اردوی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: این موضوع را هم مد نظر داریم تا جوانان بیشتری را به اردو‌ها دعوت کنیم تا بتوانند پا جای پای بزرگان بگذارند البته توقع نداریم در همان ابتدای مسیر مدال بگیرند و هدف اصلی فدراسیون سرمایه‌گذاری روی این نفرات برای بازی‌های آسیایی آینده و المپیک پاریس است.
سرمربی تیم دانشگاه آزاد در پایان درباره حضور این تیم در لیگ برتر وزنه‌برداری اظهار داشت: برای حضور در مسابقات اعلام آمادگی کرده‌ایم هر چند که در این شرایط اولویت اصلی حفظ سلامتی ورزشکاران است و باید دید اصلا لیگی برگزار خواهد شد یا نه. در حال حاضر تنها لیگ فوتبال است که برگزار می‌شود و سایر لیگ‌ها تعطیل است. از عملکرد فصل گذشته دانشگاه آزاد هم با وجود اینکه تیم دیر بسته شد راضی بودم. دوست‌ داریم در فصل جاری از حضور قهرمانان و عنوان‌داران وزنه‌برداری بهره‌مند شویم، اما با توجه به بودجه محدودی که داریم بعید است این اتفاق رخ دهد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹، شماره 3855 ؛ 14 مرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین