یخچال به قیمت پراید خرید و فروش می‌شود/ معاونت حمایت از مصرف‌کنندگان در کما به سر می‌برد

یخچال به قیمت پراید خرید و فروش می‌شود/ معاونت حمایت از مصرف‌کنندگان در کما به سر می‌برد

یخچال به قیمت پراید خرید و فروش می‌شود/ معاونت حمایت از مصرف‌کنندگان در کما به سر می‌برد
19 تیر 1399, 11:09 / کد خبر:730763
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بازار لوازم خانگی از کنترل وزارت صنمت خارج شده، گفت: معاونت حمایت از مصرف‌کنندگان این وزارتخانه در کما به سر می‌برد.
سید غنی نظری عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ضمن انتقاد از افزایش بیرویه قیمت لوازم خانگی، گفت: به دلیل ضعف برنامه‌ریزی و نظارت وزارتخانههای «صمت» و اقتصاد و نهادهای نظارتی، قیمت‌ها روز به روزافزایش پیدا میکند.  متاسفانه برخی از مسئولان هم فقط تماشاگر هستند.
وی با بیان اینکه گرانی در کشور بیداد می‌کند  ادامه داد: بازار لوازم خانگی عملا از کنترل وزارت صمت خارج شده و یخچال به قیمت پراید خرید و فروش می‌شود. عملاً معاونت حمایت از مصرف‌کنندگان وزارت صمت در کما به سر می‌برد، بازرسان وزارت «صمت» و نهادهای نظارتی در بازار حضورشان دردی را از گرانی درمان نمی‌کند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه متاسفانه دولت و وزارت «صمت» برنامه خاصی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی غیرفعال ندارد، اظهار داشت: تامین تسهیلات ارزان قیمت برای افزایش ظرفیت تولید لوازم خانگی  امری ضروری است که بانک‌ها می‌توانند با تامین تسهیلات ارزان قیمت، زمینه کاهش هزینههای تمام شده تولید را فراهم کنند این در حالی است که به دلیل دریافت وام‌های گران قیمت، هزینه تمام شده افزایش یافته و لوازم خانگی گران میشود.
نظری بیان داشت: دولت باید پیگیر اقتصاد و رفاه باشد، امروز رفاه عمومی برای مردم باقی نمانده و باید تلاش کنیم تا شرایط بهبود یابد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹، شماره 3855 ؛ 14 مرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین