اصلاح و بازسازی بیش از ۳ کیلومتر شبکه توزیع آب بوشهر
0 -

اصلاح و بازسازی بیش از ۳ کیلومتر شبکه توزیع آب بوشهر

اصلاح و بازسازی بیش از ۳ کیلومتر شبکه توزیع آب بوشهر
8 خرداد 1398, 19:15 / کد خبر:73078
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: از تاریخ ۲۳ تا ۳۱ فروردین سال جاری بیش از ۳ هزار متر از شبکه آب شرب شهر بوشهر توسط کارشناسان بهره‌برداری شرکت آبفا استان اصفهان اصلاح و بازسازی شد.

به گزارش اصفهان امروز، ناصر اکبری با بیان اینکه طبق مصوبه وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برخی از متخصصان آبفااستان اصفهان به‌منظور بازسازی شبکه آب شرب بوشهر به این شهر اعزام شدند، عنوان کرد: پس از آنکه طی یک هفته اصلاح و بازسازی بیش از ۳ هزار متر از شبکه آب شرب بوشهر را در اقطار ۲۰۰، ۳۰۰، ۴۰۰ و ۵۰۰ متر اجرا شد، سپس عملیات اتصالات شبکه آب‌رسانی بوشهر در دستور کار قرار گرفت.

او با توجه به‌ضرورت عملیات اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب شرب بوشهر تصریح کرد: طبق دستور وزارت نیرو مقرر شد شرکت آبفا اصفهان ۷ هزار متر از شبکه توزیع آب شرب شهر بوشهر را اصلاح و بازسازی کند که تاکنون موفق به اجرای ۳ هزار متر آن شده است این در حالیست که اجرای ۴ هزار متر آن در اقطار بالا، پس از تامین منابع مالی در دستور کار قرار می‌گیرد.

اکبری افزود: در شهر بوشهر تاسیسات زیربنایی در عمق کم، بدلیل بالابودن سطح آب اجرا شد بطوریکه تاسیساتی مانند برق، گاز، مخابرات و فاضلاب نهایت در عمق 20/1 متر اجراء شد که همین مسئله باعث ایجاد وقفه در اجرای سریع عملیات شد.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به چگونگی اجرای این عملیات پرداخت و بیان کرد: ۱۵ نفر نیروی متخصص با استفاده از تجهیزاتی مانند جرثقیل، بیل بکهو، بیل زنجیره‌ای بدون کوچک‌ترین وقفه‌ای عملیات لوله‌گذاری شبکه آب بوشهر را انجام می‌دادند.

اکبری گفت: شبکه توزیع آب شرب شهر بوشهر به دلیل اینکه در اقطار پایین اجرا شده بود در حال حاضر با توجه به رشد جمعیت پاسخگوی نیاز مشترکین نیست و نیاز به بازسازی در اقطار بالاتر دارد که هم‌اکنون این عملیات توسط شرکت‌های آب و فاضلاب اصفهان، تهران، آذربایجان و خراسان در حال انجام است.

او با اشاره به اینکه آبفا اصفهان اولین شرکتی بود که عملیات بازسازی شبکه آب بوشهر را در دستور کار قرارداد خاطرنشان ساخت: بین شرکت‌هایی که طبق دستور وزارت نیرو موظف به بازسازی شبکه آب بوشهر بودند آبفا اصفهان زودتر از بقیه شرکت‌ها عملیات بازسازی را آغاز کرد این در حالیست که نهادها و دستگاه‌ها نهایت همکاری را با شرکت آبفا برای صدور مجوزهای لازم داشتند.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 30 خرداد 98، شماره 3538 ؛ 30 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 30 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین