پوشش بیش از 99 درصدی گاز شهری در استان اصفهان
0 -

پوشش بیش از 99 درصدی گاز شهری در استان اصفهان

پوشش بیش از 99 درصدی گاز شهری در استان اصفهان
8 خرداد 1398, 19:18 / کد خبر:73079
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اعلام کرد که 6/99 درصد از خانوارهای شهری و ۹۵ درصد خانوارهای روستایی استان اصفهان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

به گزارش شانا، سیدمصطفی علوی با بیان اینکه هم‌اکنون 3/8 درصد انشعابات گاز کشور معادل یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار انشعاب در استان اصفهان اجرایی شده است، گفت: 8/8 درصد تعداد مشترکان کشور بالغ بر یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار مشترک در سطح استان اصفهان از گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

او افزود: 1/8 درصد اجرای شبکه گاز کشور معادل ۲۶ هزار کیلومتر به استان اصفهان مربوط می‌شود، همچنین هم‌اکنون از ۱۴۴۵ روستای مشمول گازرسانی، ۱۳۳۹ روستا و از ۱۰۷ شهر استان، ۱۰۴ شهر گازرسانی شده است.

علوی، مصرف روزانه گاز در استان اصفهان را به‌طور میانگین 5/57 میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: پارسال حدود ۲۱ میلیارد مترمکعب گاز در استان اصفهان به بخش‌های مختلف تحویل داده شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان عنوان کرد: 6/99 درصد از خانوارهای شهری و ۹۵ درصد خانوارهای روستایی این استان از گاز بهره‌مند هستند، همچنین ۳۵ درصد گاز استان در بخش صنعت، ۳۵ درصد نیروگاه‌ها، ۲۰ درصد در بخش خانگی، ۶ درصد پالایشگاه، ۲ درصد بخش تجاری و ۲ درصد نیز حمل‌ونقل مصرف می‌شود.

علوی، میانگین مصرف روزانه گاز در خانوارهای شهری و روستایی استان اصفهان را به ترتیب 6/4 و 6/8 مترمکعب اعلام کرد و گفت: وظیفه این شرکت ارائه خدمات مستمر و ایمن گاز طبیعی از طریق برنامه‌ریزی، طراحی، اجرا، بهره‌برداری و نگهداری شبکه‌ها و تاسیسات گازرسانی، برای رفع نیاز و رفاه مشترکان خانگی، صنعتی و عمومی در سطح استان، با رعایت استانداردها و ضوابط فنی است.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 30 خرداد 98، شماره 3538 ؛ 30 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 30 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین