(عکس) ۵ برادر ایرانی در یک تیم فوتبال!

(عکس) ۵ برادر ایرانی در یک تیم فوتبال!

(عکس) ۵ برادر ایرانی در یک تیم فوتبال!
21 تیر 1399, 11:59 / کد خبر:730871
تا اکنون در دنیای فوتبال کمتر اتفاق افتاده که ۵ برادر عضو یک تیم فوتبال بوده باشند حتی در تیم‌های محلی یا به عبارتی آماتور.
اما این اتفاق سال‌ها پیش در فوتبال تبریز رخ داد. در سال ۱۳۶۵ سالی که تیم لقمان تبریز در مسابقات زمین خاکی اتحاد شرکت می‌کرد. ۵ برادر از خانواده دین محمدی عضو این تیم بودند که درعکس آن‌ها را مشاهده می‌کنید.
نشسته از سمت راست اولین یونس دین محمدی است. دومی سیروس دین محمدی که در فوتبال معروف شد. او علاوه بر بازی در استقلال در تیم ماینس ۰۵ آلمان هم بازی کرد. سیروس چند صباحی است وارد دنیای مربیگری شده و هم اکنون روی نیمکت نساجی می‌نشیند. صحبت‌هایی مبنی بر حضور او در تیم تراکتور هم وجود دارد. شاپور دین محمدی سومین عضو از خانواده دین محمدی در تیم لقمان تبریز بود و غفور و آخری هم غلام حسین دین محمدی که همانند سیروس در فوتبال آوازه داشت.
در گذشته تیم‌های محلی رونق زیادی در فوتبال کشور داشتند و بسیاری از ستاره‌ها از زمین‌های خاکی و تیم‌های محلی کشف می‌شدند، اما امروز شرایط تغییر کرده است؛ زمین خاکی وجود ندارد که به بهانه آن تیم‌های محلی شکل گیرد. زمین‌های خاکی جای خود را به مدارس فوتبال داده اند. مدارسی که شاید آنچنان که باید و شاید در پرورش و کشف استعداد‌ها جدیت ندارند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹، شماره 3862 ؛ 23 مرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین