رییس سازمان بهزیستی: ۲۰ نفر از فرزندان بهزیستی به کرونا مبتلا شده‌اند

رییس سازمان بهزیستی: ۲۰ نفر از فرزندان بهزیستی به کرونا مبتلا شده‌اند

رییس سازمان بهزیستی: ۲۰ نفر از فرزندان بهزیستی به کرونا مبتلا شده‌اند
21 تیر 1399, 12:21 / کد خبر:730874
رییس سازمان بهزیستی گفت: تاکنون ۲۰ نفر از فرزندان بهزیستی به کرونا مبتلا شده‌اند و خوشبختانه تاکنون موارد فوتی در بین فرزندان بهزیستی نداشتیم.
قبادی دانا درباره وضعیت مراکز بهزیستی در مدت شیوع کرونا در کشور گفت: یکی از گروه‌های در معرض آسیب در بیماری کرونا سالمندان، افراد دارای معلولیت و بیماران خاص است و از همین رو توجه ما به مراکز نگهداری شبانه‌روزی دو چندان شد و ما از  ۵ بهمن ماه اولین بخشنامه برای همه مراکز اعلام کردیم. گرچه بخشنامه وزارت بهداشت با تاخیر بود، اما شروع زودهنگام و ابلاغ بیش از ۸۰ دستورالعمل تخصصی به تفکیک مراکز مختلف صورت پذیرفت و مهدهای کودک و مراکز روزانه تعطیلی شد و طبق مصوبه ستاد ملی کرونا پس از بازگشایی پذیرش با محدودیت انجام شد.
وی ادامه داد: قرنطینه بیماران مشکوک را پیگیری کردیم. همچنین در ارتباط با مراکز سعی کردیم که اتاق‌های ایزوله ایجاد شود و از پذیرش توانخواهان جدید پیشگیری کردیم همچنین ممنوعیت ملاقات نیز  پیش‌بینی شد.
رییس سازمان بهزیستی با اشاره به کل مبتلایان به بیماری کرونا در کشور تصریح کرد: در مراکز نگهداری شبانه‌روزی و دیگر مراکز بهزیستی هزار و ۳۳۳ نفر مبتلا به بیماری کرونا شناسایی شدند که از این تعداد ۴۵۶ نفر در حال درمان هستند و همچنین از ابتدای کرونا تاکنون ۱۳۳ نفر از این افراد جان خود را از دست داده‌اند و اگر بخواهیم به نسبت فوتی‌های کشور بررسی کنیم از حدود ۱۲ هزار و ۴۴۷ نفر که فوت شده‌اند رقم ۱۳۳ نفر حدود یک درصد از کل فوتی‌ها را تشکیل می‌دهد.
وی درباره کودکان تحت پوشش سازمان بهزیستی گفت: تاکنون ۲۰  نفر از فرزندان بهزیستی به کرونا مبتلا شده‌اند و خوشبختانه تاکنون موارد فوتی در بین فرزندان بهزیستی نداشتیم و ۱۴ نفر در حال درمان هستند و ۶ نفر نیز که ابتلای قبلی داشتند و بهبود یافته‌اند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹، شماره 3862 ؛ 23 مرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین