۲۰۰ نفر در یک ‌عروسی و ۱۰۰۰ نفر ‌‌در ‌یک مراسم ‌ترحیم به کرونا مبتلا شدند

شیوع صعودی کرونا از مراسم‌های عروسی و عزا /

۲۰۰ نفر در یک ‌عروسی و ۱۰۰۰ نفر ‌‌در ‌یک مراسم ‌ترحیم به کرونا مبتلا شدند

۲۰۰ نفر در یک ‌عروسی و ۱۰۰۰ نفر ‌‌در ‌یک مراسم ‌ترحیم به کرونا مبتلا شدند
24 تیر 1399, 09:51 / کد خبر:731193
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برگزاری مجالس و دورهمی های خانوادگی مهم‌ترین علت افزایش آمار مبتلایان کرونا ‌گزارش شده است.

ایرج حریرچی صبح امروز در جلسه ستاد مدیریت کرونا در همدان، اظهار داشت: استان همدان از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای فاصلهگذاری اجتماعی جزء استانهای موفق بوده و نیروهای بهداشت و درمان و دستگاه‌های مختلف استانی نیز در زمینه کنترل و مدیریت کرونا خوش درخشیده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه هنوز کرونا به خط پایان نرسیده و باید مراقبت‌ها بیشتر از قبل ادامه یابد، تصریح کرد: کرونا ویروس پیچیده‌ای است که  کوچک‌ترین بی‌احتیاطی  در مدیریت آن صدمات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه مردم استان همدان در پنج ماه گذشته مقاومت و دفاع خوبی در برابر کرونا داشتند، گفت: این دفاع باید تا زمان کشف واکسن ادامه داشته باشد.

حریرچی افزود: علت موفقیت کشورهایی مانند نیوزلند، سنگاپور، ایسلند و برخی از شهر های کشور چین در زمینه کنترل کرونا این است که بدون خستگی دفاع را تا زمان کشف واکسن ادامه می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه در این جنگ فرسایشی نباید بگذاریم مردم از رعایت پروتکلهای بهداشتی و مقاومت خسته شوند، ابراز کرد: در هر نقطه‌ای که مردم دست از دفاع بردارند آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا افزایش می‌یابد.

معاون کل وزارت بهداشت افزود: در استان همدان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از 86 درصد به 26 درصد رسیده بود اما در روزهای اخیر با  افزایش مرگ و میر و سیر صعودی مبتلایان، درصد رعایت مردم به 62 درصد رسیده است.

حریرچی با تاکید بر اینکه از وضعیت خوب فعلی نباید مغرور شد، عنوان کرد: برگزاری یک عروسی و مجلس ترحیم می‌تواند وضعیت سفید را به قرمز تبدیل کند. در مواردی شاهد ابتلای 200 نفر در یک مراسم عروسی و یک هزار نفر مبتلا در یک مراسم ترحیم بوده‌ایم.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹، شماره 3855 ؛ 14 مرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین