کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد چالش‌ اجتماعی را کاهش می‌دهد
0 -

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان اصفهان:

کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد چالش‌ اجتماعی را کاهش می‌دهد

کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد چالش‌ اجتماعی را کاهش می‌دهد
17 خرداد 1398, 16:45 / کد خبر:73127
کمک و مشاکت به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد.
به گزارش ایرنا، اسدالله گرجی زاده افزود: گذشت شاکیان و کمک خیرین در آزادی این دسته از زندانیان لازم است که اصفهان در سال گذشته و ماه مبارک رمضان رتبه اول را در بین سایر استان‌ها در این امر مهم داشته است.
وی بیان کرد: سال گذشته بیش از هزار و ۲۰۰ نفر زندانی با بدهی هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال توسط خیرین و بخشش شاکیان از بند آزاد شدند و در ماه رمضان امسال ۱۱۱ نفر آزاد شدند.
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی اصفهان ادامه داد: در چهار سال گذشته چهار هزار و ۵۷۰ زندانی آزاد شده‌اند و به جمع خانواده‌های خود بازگشته‌اند.
وی یادآور شد: در چهار سال گذشته شاکیان پرونده‌های قضائی استان ۵۰۰ میلیارد ریال از بدهی‌های خود را برای آزادی سریع‌تر افراد در بند بخشیده‌اند.
وی با بیان اینکه در زمان حاضر هزار و ۲۰۰ نفر زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان هستند، خاطرنشان کرد: برای آزادی این افراد ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است. به گفته گرجی زاده این دسته از افراد به دلیل بدهی و شرایط اقتصادی گرفتار شده‌اند، که قرار گرفتن آنها در بند باعث گسسته شدن خانواده‌های آنها می‌شود. به گفته مدیرعامل ستاد دیه کشور ،۱۳ هزار و ۴۰۰ زندانی جرایم غیر عمد در کشور با حدود ۲۴ هزار میلیارد ریال بدهی چشم امید به کمک خیرین دارند. سال گذشته هفت هزار و ۹۳۲ زندانی جرایم غیر عمد با ۱۵ میلیارد و ۹۷۷ میلیارد ریال بدهی آزاد شدند که ۴۸ درصد این مبلغ با کمک شوراهای حل اختلاف، مددکاران و مشاوران از سوی طلبکاران بخشیده شد و امسال نیز آزادی حدود ۱۰ هزار زندانی جرایم غیر عمد با کمک خیرین، مسئولان و بخشش شاکیان در برنامه ستاد دیه است.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 30 خرداد 98، شماره 3538 ؛ 30 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 30 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین