از چوپانی تا کار در کارواش؛ زندگی «الهام‌بخش» علیرضا بیرانوند

از چوپانی تا کار در کارواش؛ زندگی «الهام‌بخش» علیرضا بیرانوند

از چوپانی تا کار در کارواش؛ زندگی «الهام‌بخش» علیرضا بیرانوند
25 تیر 1399, 10:32 / کد خبر:731319
داستان زندگی سخت و دشوار علیرضا بیرانوند تا رسیدن به سطح اول فوتبال ایران سوژه یک سایت بلژیکی شده است.
علیرضا بیرانوند روز دوشنبه تهران را به مقصد بلژیک ترک کرد تا در تست‌های پزشکی باشگاه آنتورپ حاضر شود و امضای قرارداد سه ساله خود را نهایی کند.
رسانه‌های بلژیک بعد از سفر بیرانوند به این کشور، بیش از گذشته عملکرد و زندگی این دروازه بان تیم ملی ایران را زیر ذره بین برده اند. آن‌ها ابتدا سراغ مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی ایران رفته و گفتگو‌هایی را با او در ارتباط با عملکرد بیرانوند انجام دادند.
یکی از موضوعات جالب توجه برای بلژیکی ها، داستان زندگی پر مشقت بیرانوند برای رسیدن به سطح اول فوتبال ایران است.
سایت «اسپورت مگزین» بلژیک از جمله رسانه‌هایی است که به گذشته بیرانوند ورود و رنج‌ها و دشواری‌های دروازه بان جدید تیم آنتورپ را بازگویی کرده است.
«دروازه بانی که برای جانشینی بولات باید با ژان بوتز رقابت کند چه کسی است؟» این سایت با طرح این سئوال، گزارش خود را که برگرفته از مطلب «The Guardian» قبل از جام جهانی ۲۰۱۸ است را آغاز می‌کند.
سایت بلژیکی تاکید کرده است که داستان زندگی بیرانوند بسیار الهام بخش است.
اسپورت مگزین در این مطلب به دوران زندگی عشایری بیرانوند، چوپانی و سپس فرارش به تهران برای بازی کردن فوتبال و روی آوردن به کار‌های مختلف پرداخته و اشاره داشته است که این دروازه بان مدتی به عنوان رفتگر و مدتی را در کارواش مشغول به کار بوده است.
در بخش پایانی این گزارش به ویژگی قابل توجه بیرانوند یعنی پرتاب‌های بلند با دست اشاره شده و آمده است: «حتی بازی قدیمی دال‌پَران اکنون به نفع بیرانوند است. یکی از نکاتی که مارک ویلموتس خیلی به آن تاکید دارد، پرتاب‌های دست بیرانوند است؛ بلند و دقیق. درست همان خصوصیاتی که باید برای پرتاب سنگ داشته باشید.»
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود