چالش بهزیستی برای فرزندخواندگی؛ عمده تقاضا برای کودکان کمتر از ۲ تا ۳ سال

چالش بهزیستی برای فرزندخواندگی؛ عمده تقاضا برای کودکان کمتر از ۲ تا ۳ سال

چالش بهزیستی برای فرزندخواندگی؛ عمده تقاضا برای کودکان کمتر از ۲ تا ۳ سال
25 تیر 1399, 14:04 / کد خبر:731341
معاون اجتماعی سازمان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به بهتر شدن اصلاح قانون فرزندخواندگی یک چالش در این بخش را تقاضاهای بیشتر برای کودکان کمتر از ۲ تا ۳ سال عنوان کرد.
حبیب الله مسعودی درباره موضوع فرزندخواندگی با اشاره به اصلاح قانون در این زمینه و بهتر شدن شرایط فرزندخواندگی اظهار کرد: پیشتر کودکانی که پدر و مادر نداشتند، فرزندخوانده می‌شدند اما الان شرایط فرزندخواندگی تغییر کرده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر 87 درصد کودکانی که در مراکز شبه‌خانواده زندگی می‌کنند، یک پدر و مادر شناخته شده دارند همچنین الان به خانواده‌هایی که فرزند دارند و خانم‌های مجرد بالای 30 سال هم فرزند داده می‌شود که این موضوعات با اصلاح قانون در سال 92 اتفاق افتاده است.
مسعودی فرید تأکید کرد: در داخل سازمان بهزیستی هم اقداماتی انجام شده است و همکاران‌مان ملزم شده‌اند که پرونده کودکان را پایش کنند.
وی ادامه داد: در جامعه هم برای فرزندخواندگی تغییر رویکردی ایجاد شده است، قبلاً خانواده‌ها برای این موضوع تمایل نداشتند.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: در سال گذشته 160 کودک دارای بیماری و معلولیت به فرزندخواندگی رفتند اما هنوز چالش‌هایی داریم به عنوان مثال درخواست‌ها بیشتر برای کودکان کمتر از 2- 3 سال است اما در سنین بالاتر هم کودکان عالی هستند که می‌توان آنها را به فرزند خواندگی داد و این کودکان اگر محبت ببینند جلب خانواده می‌شوند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹، شماره 3861 ؛ 22 مرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین