کمک موثر کشت غله اصفهان در مهار ریزگردها
0 -

اتمام نیاز آب غله با توافق کشاورزان؛

کمک موثر کشت غله اصفهان در مهار ریزگردها

کمک موثر کشت غله اصفهان در مهار ریزگردها
25 خرداد 1398, 16:13 / کد خبر:73182
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به ذخیره 762 میلیون مترمکعب سد زاینده رود، گفت: کشت غله امسال در شرق اصفهان کمک بسیار موثری در مهار گرد و غبار و ریزگردها داشته است.
به گزارش ایسنا، حسن ساسانی در مورد آخرین وضعیت سد زاینده رود، اظهار کرد: در حال حاضر ورودی سد زاینده رود 127 و خروجی آن70 مترمکعب برثانیه است.
وی با بیان اینکه ذخیره مخزن سد زاینده رود امروز شنبه (25 خرداد ماه) 762 میلیون مترمکعب است، افزود: در حال حاضر 55 درصد مخزن سد زاینده رود آب دارد.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان درباره زمان اتمام تحویل حقابه کشاورزان شرق اصفهان، گفت: در جلسه ای با حضور نماینده جهادکشاورزی و کمیته 15 نفره صنف کشاورزان، با توجه به اتمام نیاز به آب برای کشت غلات، کاهش آب مورد توافق قرار گرفت.
وی در خصوص بحران امروز گرد و غبار در اصفهان و تاثیر جریان زاینده رود، اظهار کرد: کشت غله امسال در شرق اصفهان کمک بسیار موثری در مهار ریزگردها داشته است.
ساسانی در پاسخ به این سوال که آیا مکاتبات لازم برای تداوم جریان زاینده رود انجام شده است یا خیر؟ گفت: به طور قطع تداوم جریان رودخانه منوط به تصمیم وزارت نیرو و شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده رود است.
وی در ادامه در خصوص سرریز سد باغکل خوانسار، اظهار کرد: ظرفیت سد باغکل خوانسار 5.7 میلیون مترمکعب است که به دلیل بارش های خوب آن منطقه، سد با ظرفیت کامل آبگیری و در مدت کوتاهی سرریز شد.معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر سد گلپایگان و کوچری نیز سرریز شده است و ظرفیت آنها به طور کامل پر شده است، افزود: هم اکنون ظرفیت سد خمیران کامل است، همچنین 90 درصد ظرفیت سد قره‎قاچ در شهرستان سمیرم  پُر است، اما سد حنا سمیرم با ظرفیت مخرن 50 میلیون مترمکعب، اکنون تنها 10.5 میلیون مترمکعب آب دارد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸، شماره 3565 ؛ 01 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین